Rahvusvahelisel foorumil Kultuurikompass arutletakse kultuurikeskkonna lähituleviku üle

Jalmar Vabarna.
Jalmar Vabarna. Autor/allikas: Martin Kosseson

26. novembril toimub rahvusvaheline kultuurikorraldajate foorum "Kultuurkompass – How to Address Europe?", kus festivalide ja sündmuste korraldajad üle Euroopa otsivad vastuseid küsimustele, kuidas olla atraktiivne rahvusvahelisele publikule ja partneritele. Üritus kuulub Euroopa kultuuripealinn Tartu 2024 programmi.

Foorum toimub Tartu Ülikooli raamatukogu konverentsikeskuses. Arutelusid juhib Johannes Tralla ning kogemusi jagavad Kersti Kaljulaid, Mikko Fritze (Hollandi Goethe Instituut, Euroopa kultuuripealinn Tallinn 2011), Jalmar Vabarna (Trad. Attack!), Inga Koppel (Tartu Filmifond), Priit Mikk (Euroopa kultuuripealinn Tartu 2024), Fredrik Lindegren (Euroopa kultuuripealinn Umeå 2014 kunstiline juht ja Euroopa kultuuripealinn Bodø 2024 nõukogu liige), Sanjin Dukic (EXIT Festival) ning Suvi Kallio (Flow Festival).

Foorumil vaadeldakse, milliseks kujuneb meie kultuurikeskkond lähitulevikus ning räägitakse nii sellest, kuidas oma piirkonda ja üritust tutvustada, kui ka sellest, kuidas lisada oma tegevusele Euroopa-ülest mõõdet.

"Kuidas kõnetada Euroopat?" on jälgitav foorumi toimumise päeval ka interneti vahendusel ning kõikidest ettekannetest tehakse eesti-inglise või inglise-eesti sünkroontõlge.

Toimetaja: Kaspar Viilup

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: