Riho Pätsi koolimuusika fond tunnustab muusikahariduse edendajaid

Riho Päts
Riho Päts Autor/allikas: TLÜ Eesti Pedagoogika Arhiivmuuseum, commons.wikimedia.org

Eesti muusikaloos mitmes valdkonnas legendaarseks saanud Riho Pätsi (1899 – 1977) mäletab hästi meie muusikaõpetajate, koorijuhtide ja muusikute vanem põlvkond. Tegemist on meie koolimuusika rajaja, koorijuhi ja muusikaõpetaja, silmapaistva kirjamehe ning ka paljude populaarseks saanud laulude autoriga, kes end küll vaid pühapäevaheliloojaks pidas.

Olulisim ja jäävam on Riho Pätsi panus meie muusikahariduse vallas ja selle jäädvustamiseks algatas Tallinna ülikooli muusikapedagoogika osakond 2002. aastal Riho Pätsi nime kandva koolimuusika fondi. Samast ajast antakse fondi olulise eestvõtmisena igal aastal välja auhindu teenekatele koolimuusika edendajatele.

Tänavu on auhinna saajaid taas neli ning nende tunnustamise tseremoonia leiab aset 4. novembril kell 15 Tallinnas Toompeal Eesti Teaduste Akadeemia saalis. Laureaaditunnistuse juurde kuulub ehtekunstnik Jaan Pärna kujundatud hõbemärk ja stipendium.

Riho Pätsi Koolimuusika fondi 2020. aasta laureaadid:

  • Tiiu Loite (Tartu Mart Reiniku kool), auhinnatakse muusikaõpetaja ja väljpaistvat edu saavutanud Tartu koolikooride dirigendi ja Tartu laulupidude mudilaskooride üldjuhina;
  • Anne Ermast (Tallinna Kivimäe põhikool/Eesti muusika- ja teatriakadeemia), muusikaõpetaja, koorijuht ja muusikaringide juhendaja, 2018. aasta Tallinna aineõpetaja. Ta saab auhinna oma head vastuvõttu leidnud mudilas-, laste- ja poistekooridele loodud heliloomingu eest;
  • Marrit Gerretz-Traksmann (Tallinna muusikakeskkool/Eesti muusika- ja teatriakadeemia) väärib auhinna oma silmapaistva pedagoogilise tegevuse eest klaveri- ja kammeransambli eriala õpetajana;
  • Urve Uusberg (Rapla Riinimanda kooride dirigent), kes on koolikoori juhina alates aastast 1980 Raplamaa laulupidude kunstilises toimkonnas, aastast 1997 Rapla maakonna muusikaõpetajate sektsiooni juhataja, algatanud Raplamaa lastekooride festivali traditsiooni, mis kestab tänaseni.

Ürituse korraldajateks on Riho Pätsi koolimuusika fondi juhatus (esimees Inge Raudsepp) ja Tallinna ülikool.

Toimetaja: Kerttu Kaldoja

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: