Vabaõhumuuseumi park jääb piirangutele vaatamata avatuks

Vabaõhumuuseumi park
Vabaõhumuuseumi park Autor/allikas: Vabaõhumuuseum

Eesti vabaõhumuuseumi taluhooned on alates 3. märtsis koroonaviiruse leviku tõkestamiseks ajutiselt suletud, küll aga jääb piirangute perioodiks avatuks muuseumi avar väliala.

SA Eesti Vabaõhumuuseumi juhatuse liikme Tanel Veeremaa sõnul on vabaõhumuuseumi suurel välialal piisavalt ruumi, et hoida teistest jalutajatest turvalist distantsi ning veeta perega päev värskes õhus. "Tallinna elanikele on see kesklinnast vaid 15-minutilise sõidu kaugusel asuv ja mugavalt ligipääsetav looduskaunis paik, kus hoolimata suletud taluhoonetest, on võimalik jalutades osa saada muuseumi pakutavast kultuurielamusest," lisas Veeremaa.

Lisaks arhitektuuriga tutvumisele saavad huvilised mängida orienteerumismängu, kus karjapoiss Taavet otsustab ühe päevaga ära tähistada kõik kevadtalvised rahvakalendripühad. Mängu juhendi võib alla laadida muuseumi kodulehelt või küsida kassast. Lisaks saavad külastajad isiklikku nutiseadmesse laadida tasuta NUMU rakenduse, kust leiab audiogiidi ja interaktiivse seiklusmängu.

Lisaks välialale jääb esialgu avatuks muuseumi Kolu kõrts, seda vastavalt kehtivatele piirangutele. Vabaõhumuuseumi park on külastajatele avatud teisipäevast pühapäevani.

Toimetaja: Kaspar Viilup

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: