Kultuuriportaal soovitab: "Õnnelik lõpp" ETV2-s

"Happy End" Autor/allikas: kaader filmist

Kolmapäeval näitab ETV2 Michael Haneke 2017. aasta linateost "Õnnelik lõpp" ("Happy End").

Calais' sadamalinnas, Euroopa pagulaskriisi ühes tulipunktis elab jõukas Laurent'ide perekond. Vaikselt hääbuv isa on perekonnaäri oma karmist karjäärinaisest tütrele Anne'ile üle andnud. Häärberis elavad veel Anne'i poeg, ja vend Thomas oma uue perega. Kui nendega liitub ka Thomase teismeline, äärmuslikuks kippuva psühholoogilise natuuriga Eve, kelle ema kahtlastel asjaoludel mürgistustega haiglasse sattus, saab heaolu ja enesekesksust nautiva perekonna lugu thrillerliku alatooni.

Legendaarse Austria lavastaja Michael Haneke mõõdetud tempos arenev "Õnnelik lõpp" kulgeb tema varasemate tööde vaimus ja käsitleb Hanekese loomingus korduvaid teemasid. Järk-järgult avaneb heaolumulli tardunud jõuka perekonna kale, ükskõikne, empaatiaks võimetu, sõltuvustesse kippuv suheteilm.

Nagu Hanekesel ikka, on pildikeel seejuures puhas, narratiiv edeneb hulgaliste vihjete kaudu ning psühholoogilised portreed joonistuvad välja kliinilise kiretusega. Film on olnud nomineeritud ka Kuldsele Palmioksale Cannes'is.

Film "Õnnelik lõpp" on ETV2 ekraanil kolmapäeval kell 22:00.

Toimetaja: Kaisa Potisepp

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: