Galerii: Lennusadamas avatakse näitus Juminda meretragöödiast

{{1630065780000 | amCalendar}}

28. augustil, mil tähistatakse Juminda merelahingu 80. aastapäeva, avatakse Lennusadamas näitus "Põrgu Läänemerel. Juminda meretragöödia 1941".

"Leidsime, et Juminda poolsaare lähistel Tallinna evakuatsiooni käigus toimunud lahing, mis viis kahe päeva jooksul, 28.-29. augustini 1941 endaga kaasa kordi rohkem hingi kui üleilmselt teadaolevad Pearl Harbour või Dunkirk, on eestlastele ja maailmale suuresti tundmata lugu," ütles näituse üks algatajatest Urmas Dresen. "Näitus on avatud enam kui aasta, mistõttu ootame igat Eesti elanikku ja väliskülalist seda külastama ning mõtisklema sellegi üle, miks hoiduda sõjalisest konfliktist tänases maailmas," rääkis Dresen.

"Näitus on üles ehitatud inimeste meenutustele sellest traagilisest sündmusest," ütles näituse kuraator Sander Jürisson. "Eelkõige on see rännak mälumaastikel, mida täiendavad lugusid illustreerivad esemed, lisaks on välja toodud muuseumi püsiekspositsioonis olevate allveelaeva Lembit ja jäämurdja Suur Tõll seotus Juminda tragöödiaga, aga ka see, kuidas töötavad meremiinid," rääkis kuraator. Näituse kaaskuraatorid on Roman Matkiewicz, Arto Oll ja Aivar Jürgenson.

Näituse kujundus- ja sisukontseptsiooni on ideestanud ja teostanud Eesti filmi-, ruumi- ja disainikunstnikud: kujunduse autorid on filmikunstnik Katrin Sipelgas ja arhitekt Ülo-Tarmo Stöör, režii Jaak Kilmi ja Kiur Aarma ning graafilise kujunduse on loonud Daniel Villems.

 

Toimetaja: Kaspar Viilup

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: