Värske Raamatu sarjas ilmus Anna Kaare debüütkogu "InteГрация"

Anna Kaare debüütkogu “InteГрация”. Fragment kaanepildist.
Anna Kaare debüütkogu “InteГрация”. Fragment kaanepildist.

Värske Rõhu raamatusarjas ilmus Anna Kaare debüütkogu "InteГрация". Raamatu peamised teemad on naiseks olemine, seejuures vaatleb autor maailma iroonia ja sarkasmiga ning otsib kuuluvustunnet, ehkki selle leidmine alati ei õnnestu.

Anna Kaare sündis 1986. aastal Tallinnas ja kasvas üles venekeelses peres, kuid omandas eestikeelse hariduse ning kasvas üles kakskeelsena. Vaatamata ühele kodusele keelele on perekonna taust tema sõnul mitmekülgsem.

"Mulle on alati suurt huvi pakkunud emapoolse suguvõsa roma päritolu, millega end tihtipeale ka samastan. See on pannud selle rahva ajaloole ning praegusele olukorrale rohkem tähelepanu pöörama ja kaasa elama," rääkis ta.

"Rahvusidentiteet on minu jaoks hajuv ja segane kategooria. Olen püüdnud seda mõtestada endale sobival viisil, kuid seda päris õiget ilmselt ei leiagi. Need otsingud väljenduvad selles luulekogus. Mu loomingus on olulisel kohal ka naiseks olemise reaalsus."

"InteГрация" sisaldab palju isiklikku, mis on kohati ka võimendatud ja äärmuse või absurdini viidud, selgitas Kaare. "Isegi kui maailm on kole ja julm paik ning naise elu ja rollide vahel pendeldamine on rasked, ei maksa end liiga tõsiselt võtta."

Toimetaja: Merit Maarits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: