Toomkoguduse Maarja medaliga tunnustati tänavu Lembit Petersoni

Lembit Peterson Toomkirikus ettekannet pidamas
Lembit Peterson Toomkirikus ettekannet pidamas Autor/allikas: Ingrid Mäsak

EELK Tallinna Piiskopliku Toomkoguduse nõukogu valis 20. Maarja medali ja kultuuripreemia laureaadiks näitleja, lavastaja ja teatriõpetaja Lembit Petersoni.

EELK Piiskopliku Toomkoguduse Maarja medal ja kultuuripreemia on asutatud 2000. aastal. Medal koos rahalise preemiaga antakse isikule, kes on oma tegevusega andnud märkimisväärse panuse Eesti kultuuriellu, süvendanud ja levitanud kristlikke väärtusi ning kelle tegevus on puudutanud otseselt või kaudselt Tallinna piiskoplikku Toomkirikut.

Lembit Peterson näitas oma lavastuste tegelaste kaudu, kuidas inimesed elavad elusaks Jumala otsingu, igatsused ja mõtted ning püüavad leida kohta oma elu loos. Ta annab oma lavastustes ja elus suure kaalu nii jumalatunnetuse sügavusele kui jumalikule kõrgusele, luues dialoogi vaataja ja näitleja vahel. Lavastajana püüab ta läbi jumaliku dimensiooni kõnetada inimesi, tuues välja  inimese elu otsinguid ja täiuslikkusele pürgimist.

Peterson on Theatrumi juht ja Tallinna Ladina kvartali arendaja ja mõtestaja.

Toimetaja: Kaspar Viilup

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: