Lembe Lokk tuuritab Leonard Coheni lugudega mööda Eestit

Video: ERRFoto: Magnus Markus Lutter/ERR

Novembri alguses möödub Leonard Coheni surmast viis aastat. Pariisis elav lauljanna Lembe Lokk andis selle puhul välja plaadi ning tuuritab Coheni lugudega mööda Eestit.

Leonard Coheni "Suzanne" on artisti üks tuntumaid lugusid. Loki sõnul valis ta Coheni repertuaarist lood, mis teda enim kõnetasid. Coheni lugudega läheb naine ka mööda Eestit kontserttuurile ''Secret Chords''.

Lokk sõnas, et kui Coheni originaallugudes kasutatakse väga palju muusikainstrumente ning taustalauljad, siis Loki bändis esinevad ainult laulja, klarnetimängija ja basskitarrist. "See pole väga tavapärane," tõdes lauljanna kultuurisaates "OP" ja lisas, et on oma kontserdi üles seadnud minimalistlikult.

"Cohen on artiste, keda ma väga palju teismelisena kuulanud olen," rääkis naine ning sõnas, et pärast Coheni surma leidis ta jälle tee mehe loominguni. "Tema kirjutamisviis kõnetab mind väga palju."

"Igaüks saab sellest täpselt seda aru, mida temal vaja välja noppida on," iseloomustas Lokk Coheni muusikat. Coheni lugude puhul peab Lokk oluliseks muusiku teksti, kuid kindlasti ei tasuks unustada ka meloodiat.

Prantsusmaal elav lauljanna rääkis, et kuigi välismaal on tal projekte rohkem, leiab ta siiski aega kodumaa publikule esinemiseks. Möödunud aastal käis Lembe Lokk Eestis oma sooloprojektiga ning nüüd tuuritab mööda kodumaad kontserdi "Secret Chords" raames.

Toimetaja: Lisete Tagen, intervjueerisid Margit Kilumets ja Margus Tabor

Allikas: "OP"

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: