Heino Kaljuste fondi stipendiaat on üliõpilane Liisi Einula

Heino Kaljuste fondi stipendiaat on üliõpilane Liisi Einula
Heino Kaljuste fondi stipendiaat on üliõpilane Liisi Einula Autor/allikas: ERR

Eesti muusika- ja teatriakadeemias tähistati koolimuusika päevaga Heino Kaljuste sünniaastapäeva. Sel puhul andis Eesti rahvuskultuuri fond välja ka Heino Kaljuste sihtfondi stipendiumi, mille pälvis Tallinna ülikooli ning Eesti muusika- ja teatriakadeemia muusikaõpetaja ühisõppekava üliõpilane Liisi Einula.

Eesti rahvuskultuuri fondi Heino Kaljuste sihtfond loodi 2000. aastal Heino Kaljuste perekonna, Eesti muusikaõpetajate liidu ja Eesti muusika- ja teatriakadeemia poolt ning annab üle aasta välja stipendiumi muusikaõpetajale ja muusikapedagoogika üliõpilasele. Stipendium antakse traditsiooniliselt üle Heino Kaljuste sünniaastapäeval.

Heino Kaljuste pidas oluliseks noorte muusikaõpetajate põhjalikku ja süsteemset ettevalmistust ning sellele pühendununa töötas ta riiklikus konservatooriumis (1957–1986) ning pedagoogilises instituudis (1969–1971) koorijuhtimise ja metoodika õppejõu ning professorina.

Tänane muusikaõpetajakoolitus jätkab Heino Kaljuste loodud traditsioone, kaasajastades küll sisu ja vahendeid, kuid säilitades musitseerimise ja muusikalise kirjaoskuse edendamise põhimõtteid.

Toimetaja: Kaspar Viilup

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: