ERM-is on väljas viis varem Eestis esitlemata Konrad Mägi tööd

ERM-is avati möödunud nädalal Enn Kunila kunstikollektsioonil põhinev väljapanek "Värvide ilu", kus jõuavad esimest korda Eestis avalikkuse ette viis Konrad Mägi tööd. Muuhulgas saab näha ka Rootsis oksjonil rekordhinnaga müüdud töid "Rooma" ja "Capri vaade".

Möödunud aasta lõpus püstitati Rootsis Bukowskise oksjonimajas Eesti kunsti hinnarekordid, kui omaniku leidsid kaks Konrad Mägi maali, kumbki ligi 300 000 euro eest. Ligi pool sajandit kadunud tööde ostjat esialgu ei avaldatud, kuid nüüd on selgunud, et tööd kuuluvad Enn Kunila kollektsiooni.

Nende tööde kõrval on ERM-is väljas veel kolm Konrad Mägi tööd, mis olid pikka aega kadunud, kuid on nüüd Eestisse tagasi jõudnud. Näituse kuraator Eero Epner sõnas, et üks neist on natüürmort "Õites oksad", mis oli aastakümneid seisnud pööningul. "See on haruldane töö, kuna Konrad Mägi tegi natüürmorte vähe ning see peakski olema üks tema suurimaid natüürmorte, mis on ka väga tihedalt läbi töötatud."

Nii nagu maali "Capri vaade" saab ERM-is näha ka tööd "Capri öö", mis on Epneri hinnangul maalitud ilmselt Capri keskuses. "Vasakule jääb Monte Solaro mägi, ees paistab aga Sorrento rannik, kuigi Mägi on maalil vahemaad vähendanud."

Viienda teosena, mida Eestis avalikkusele varem näidatud pole, saab näha Kuressaare tänavavaadet, mis pärineb Mägi vähemtuntud, n-ö teisest Saaremaa-perioodist. "Üldtuntud on Mägi esimene Saaremaa periood 1913. ja 1914. aasta suvedest, aga ta elas ka 1920. aasta suvel Kuressaares, kus ta viis õpetajatele läbi täiendkoolitust," sõnas Epner.

Näitus "Värvide ilu. Eesti kuldaja kunst Enn Kunila kollektsioonist" on ERM-is avatud kuni 2. oktoobrini. Näituse kuraator on Eero Epner, kujundaja kunstnik Tõnis Saadoja.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: