Galerii: ERM-is näeb Enn Kunila kunstikollektsiooni näitust

19. veebruarist on Eesti Rahva Muuseumis avatud näitus "Värvide ilu. Eesti kuldaja kunst Enn Kunila kollektsioonist". Kuraator on kunstiajaloolane Eero Epner, kujundaja kunstnik Tõnis Saadoja.

Näitusel on eksponeeritud 20. sajandi esimese poole olulisemate maalikunstnike teosed, kelle seast tõuseb suure kimbu maalidega esile eesti kunsti suurkuju Konrad Mägi. Teiste autorite seas on esindatud Nikolai Triik, Johannes Võerahansu, Ants Laikmaa, Endel Kõks, Villem Ormisson, Paul Burman, Richard Uutmaa, Eerik Haamer, Ado Vabbe ja paljud teised.

Kollektsionäär Enn Kunila sõnul on näituse jõudmine ERM-i tähtis. "Meie maalikunsti ajalugu on tihedalt seotud laiema kultuuriajalooga," ütles ta. "Kui mõtleme näiteks meie kunstnike värvikäsitluse või teoste motiivide peale, siis need olid seotud rahva laiema mõttelaadiga, mida ERM hoiab ja säilitab." Kunila tõi välja, et võrreldes mõni aasta tagasi Tartu kunstimuuseumis toimunud väljapanekuga on seekord näitusel paarkümmend uut maali.

Esmakordselt ERM-i ajaloos toimub kunstinäitus muuseumi suures väljapanekute saalis. See on jaotatud neljaks, kus eraldi ruum on pühendatud Konrad Mäe loomingule. Lisaks kunstiteostele on näitusel suur rõhk hariduslikul poolel. Näituseruumides on väljas põhjalikud infotulbad 20. sajandi alguse olulisemate maalikunstnike kohta. Lisaks näidatakse spetsiaalselt näituse jaoks valminud filmi toonasest kunstiajaloost, mille autoriks on Marianne Kõrver. Kõrver pälvis oma kunstifilmide eest äsja Eesti Kultuurkapitali aastapreemia.

Näitus "Värvide ilu. Eesti kuldaja kunst Enn Kunila kollektsioonist" on avatud ERM-is kuni 2. oktoobrini.

Toimetaja: Kerttu Kaldoja

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: