Tõnu Kaljuste nimelise stipendiumi pälvis tänavu Ode Pürg

Ode Pürg
Ode Pürg Autor/allikas: EMTA

Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia Fondi Tõnu Kaljuste nimelise allfondi komisjon otsustas 2022. aasta stipendiumi määrata noorele dirigendile, EMTA magistrandile Ode Pürgile.

Ode Pürg on lõpetanud EMTA bakalaureuseastme kooridirigeerimise eriala cum laude ning jätkab praegu samal erialal magistriõppes professor Toomas Kapteni juhendamisel. Pürg on asutanud ka kammernaiskoori "Musamari", mis teeb sel aastal esmakordselt koostööd ERSO-ga, ettekandele tuleb A. Dvoraki "Stabat Mater".

2022. aasta algusest on Ode Pürg ka segakoori HUIK! peadirigent. 2020. aastal pälvis Ode Pürg Gustav Ernesaksa fondi õppestipendiumi.
 
Tõnu Kaljuste stipendiumi pälvib EMTA üliõpilane, kelle tegevusväli suudab haarata nii vokaal- kui ka instrumentaalmuusika ning kes loob sildasid, mitte piire. EMTA Fondis asutas Tõnu Kaljuste allfondi Eesti Ameerika Fond, kuhu stipendiumi loomiseks on annetanud algkapitali eraisik Epp Tsirk.
 
Eelmistel aastatel on stipendiumid pälvinud Rasmus Puur, Pärt Uusberg, Mai Simson ja Kadri Toomoja.

Toimetaja: Kaspar Viilup

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: