Muusikud tähistavad Ester Mägi 100. sünnipäeva kontserdiga

Ester Mägi
Ester Mägi Autor/allikas: Rene Jakobson

Esmaspäeval, 10. jaanuaril tähistab Eesti muusikaüldsus maestra Ester Mägi 100. sünniaastapäeva. Sel puhul toimub Estonia kontserdisaalis mälestuskontsert, mille kava pandi kokku veel koos heliloojaga endaga.

Kontsert pidi algselt toimuma aasta eest ning kandma pealkirja "Ester Mägi 99", kuid koroonas suletud kultuurielu tõttu tuli jääda paremaid aegu ootama. Paraku lahkus helilooja meie seast mullu maikuus ega jõudnudki kontserti ära oodata. Küll aga on kõlav kava valminud tema õpetuste ja soovide järgi, see oli nii-öelda tema viimane projekt. 

Sisulise kaarena kavandatud mälestuskontsert põhineb Ester Mägi kammerteostel, tema sissepoole vaatav ja hillitsetud helikeel avaldub eriti kaunilt just neis.

Kontsert algab vaikuses viiulisoolost ning kasvab läbi eri koosseisude meeskoori ja oreli võimsaks lõppakordiks – teoseks, mis on pühendatud Ester Mägi õpetaja Mart Saarele. 

Ester Mägi mälestuskontserdil teeb kaasa kolm põlve muusikuid. Solistidena astuvad üles Tuuri Dede (metsosopran), Mirjam Avango (klarnet), Hans Christian Aavik (viiul), Arvo Leibur (viiul), Terje Terasmaa (vibrafon), Heiki Mätlik (kitarr), Tähe-Lee Liiv (klaver), Kadri-Ann Sumera (klaver) ja Ene Salumäe (orel). Kaastegevad on Tallinna kammerorkester, Eesti rahvusmeeskoor ja segakoor HUIK!, dirigeerivad Andres Kaljuste, Mikk Üleoja ja Ode Pürg. 

Kontsert "Maestra Ester Mägi 100" algab Estonia kontserdisaalis esmaspäeval, 10. jaanuaril kell 19.

Kontserdi korraldab Eesti Kontsert, otseülekande teeb Klassikaraadio. 

Toimetaja: Lisete Tagen

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: