"Au Ukraina filmitegijatele" eriprogramm näitab riiki enne sõda

{{1652118600000 | amCalendar}}

Pimedate Ööde filmifestivali eestvedamisel käivitus esmaspäeval, 9. mail eriprogramm "Au Ukraina filmitegijatele", mis tutvustab Ukraina kinokunsti ja kutsub üles mõtisklema euroopalike väärtuste üle.

"Au Ukraina filmitegijatele" filmiprogramm pakub enamasti valikut Ukraina viimase viie aasta jooksul valminud linateostest. Lisaks näeb programmi raames ka sealseid kinoklassikuid. Ürituse algataja Tiina Loki sõnul oli Ukraina nüüdisaegne kinokunst kuni sõja alguseni väga heal järjel ja hästi rahastatud. 

"Ma olen olnud sõja algusest peale ühenduses Ukraina filmitegijatega. / ... / kes filmisid Ukrainas ning on kogu aeg rinnet filminud," teatas filmiprogrammi idee algataja Tiina Lokk.

"Nende poolt on saadetud osa filmidest, nemad aitasid seda listi kokku panna. Sellest tuligi mõte, et 9. mai on ju tegelikult ilus päev kuulutada filmiüritus välja Ukraina filmitegijate auks," lisas ta.

"Lõppkokkuvõttes on kõige olulisem, et me näitame seda Ukrainat, mis oli enne [sõda]. Et näidata kuhu me tahaksime kõik ühisel jõul ja meelel jõuda," rääkis Lokk.

Ukraina filme näidatakse kinos Artis, Sõprus, PÖFF-i veebikinos ja ETV-s.

Toimetaja: Maiken Tiits

Allikas: "Aktuaalne kaamera"

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: