Euroopa päeva tähistatakse Ukraina filmide eriprogrammiga

"Ninasarvik" Autor/allikas: Kaader filmist

Euroopa päeval, 9. mail kell 17 toimub kinos Artis filmiprogrammi "Au Ukraina filmitegijatele" avamine. Enne mängufilmi "Donbass" linastust toimub arutelu vaba meedia ja Vene propaganda teemadel.

"Euroopa päeval on kohane mõtiskleda euroopalikest väärtustest ja sellest, mis neid ohustab. Ukraina, kes oli suunanud pilgu läände, sai ida poolt noa selga ning on sõjas Venemaaga nende väärtuste pärast, mida meie oleme pikka aega iseenesest mõistetavaks pidanud. Kutsun kõiki kinno Ukraina filmitegijate kunsti nautima ning annetama muidu piletile mineva raha neile, kes seda hetkel kõige rohkem vajavad," selgitas kultuuriminister Tiit Terik pressiteates.

Enne filmi kell 17.30 toimub arutelu vaba meedia ja Vene propaganda teemadel. Räägivad meediaekspert Andres Jõesaar, Euroopa Komisjoni Eesti esinduse juht Vivian Loonela ja kultuuriminister Tiit Terik. Üritus on tasuta, oma osalemise saab registreerida kuni 8. maini siin.

Filmiprogramm "Au Ukraina filmitegijatele" on kõigile tasuta, programmi korraldavad kino Artis, Pimedate Ööde Filmifestival, Loov Euroopa Eesti Infopunkt, ETV ja kino Sõprus.

Kava:

Kinos Artis
E, 9. mail kell 17.30 "Donbass" (Sergei Loznitsa, 2018)
K, 11. mail kell 17.25 "Ninasarvik" (Oleh Sentsov, 2021)
N, 12. mail kell 20.15 "Unustatud esivanemate varjud" (Sergei Paradžanov, 1965)

Kinos Sõprus
T, 10. mail "Mariupolis" (Mantas Kvedaravicius, 2016)

ETV
L, 21. mail "Turteltuvide pesa" (Taras Tkachenko, 2016)
L, 28. mail "Tšerkassõ – viimase laeva vastuhakk" (Tymur Yashchenko, 2019)
L, 4. juunil "Metsikud väljad" (Jaroslav Lodõgin, 2018)

Ukraina filmide programm on praegu juba nähtav ka PÖFF-i veebikinos, valik täieneb peagi.

Toimetaja: Kaspar Viilup

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: