Pääru Oja: "Hell häving" on mu elu kõige raskem näitemäng

Foto: Rebeca Rosalie Parbus

VAT teatris saab peatselt lavaküpseks Briti autori Philip Ridley draama "Hell häving". Lavastaja Aare Toikka võttis selle teose ette just kahe näitleja pärast – Hennessi Schmidt ja Pääru Oja.

"Hell häving" jutustab ühe mehe ja naise väga erilise suhte loo. Käiku läheb fantaasiamaailm, appi võetakse mälu ja kujutlusvõime. "Peamine motiiv on minu jaoks igatsus kokkusaamise järele. Igatsus teisega kokku saamise järele," kirjeldas Toikka "Aktuaalsele kaamerale".

Osatäitja Pääru Oja tõdes, et see on vaieldamatult olnud kõige raskem näitemäng, millega ta on oma elus kokku puutunud.

"Ta on sellest nüüd enam mitte nii kaasaegsest in-your-face või otse-näkku teatri liikumisest. Ta katsub ilma igasuguse "härra, teile on kiri, me oleme siin mõisas kus me oleme elanud 70 aastat", ilma igasuguse selleta kohe hakata asjast rääkima. Nii et see kohe hobuse selga hüppamine on näitlejana väga põnev töö."

"Hell häving" esietendub esmaspäeval, 19. detsembril Sakala 3 teatrimaja saalis. Teater ei soovita lavastust alla 16-aastastele.

Toimetaja: Merit Maarits

Allikas: "Aktuaalne kaamera"

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: