Kirjastus Hea Lugu pani Jaan Kaplinski ja Kadri Kõusaare kirjavahetuse kaante vahele

Kirjastus Hea Lugu pani kaante vahele Jaan Kaplinski ja Kadri Kõusaare kirjavahetuse, mis algas 2007. aastal ning arenes aastatepikkuseks mõttevahetuseks ja sõpruseks.

Kaplinski seltsi juhatuse liige Tiina Kaalep sõnas, et kirjavahetus Kõusaarega toimus seitsme aasta vältel. "Ja mõned kirjad [kirjutati] ka veel pärast seda."

Kaalep kinnitas, et võrreldes mullu ilmunud Kaplinski ja Õnnepalu kirjavahetusega on värskelt ilmunud teos "Kirjavahetus 2007-2021" isiklikum.

"Mõnes mõttes on võib öelda, et kirjavahetus Tõnu Õnnepaluga on Jaani kokkuvõte oma elust, aga kirjavahetuses Kadriga on palju kergem, rõõmsam, arutlevam. Siin on ka palju kultuurisoovitusi," rääkis Kaalep.

Kirjavahetus Õnnepaluga toimus umbes poole aasta vältel. "See on kirjavahetus, kus Jaan teeb oma elust kokkuvõtteid ja selle kirjavahetuse laad on hoopis teistsugune," kommenteeris ta möödunud aastal ilmunud Kaplinski kirjavahetust Õnnepaluga.

Toimetaja: Maiken Tiits

Allikas: "Aktuaalne kaamera"

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: