Müürileht kuulutas välja noorte filmikriitikute konkursi

"Jeanne Dielman, 23 Quai de commerce" Autor/allikas: Kaader filmist

Tänavu oodatakse lühiarvustusi naisrežissööride filmidele, olgu siis tegemist psühholoogilise trilleri, romantilise komöödia, animatsiooni, dokumentaali või muuga.

Kuigi konkrusi nimetuses on sõna noored, võivad sellest osa võtta ka keskealised ja vanemad kriitikud, sest määratluse all peetakse silma seda, et autori sulest pole varem filmikriitikat avaldatud.

Arvustuse pikkus ei tohiks ületada 3500 tähemärki (tühikutega). Tööd tuleb saata e-posti aadressile [email protected] hiljemalt 8. maiks. 

Parimad autorid seovad tekstis selge argumentatsiooni ja asjatundlikud hinnangud loomingulise lähenemise ja kaasakiskuva tundelisusega. 

Parima kriitikateksti autorile annab Eesti Filmi Instituut 500-eurose rahalise stipendiumi. Teise koha pälvinule kingivad Kino Sõprus ja Elektriteater aastase tasuta sissepääsu kõikidele tavaseanssidele. Kolmandale kohale jäänud arvustuse autor saab kolm priipääset Sõprusesse või Elektriteatrisse. 

Valik parimatest tekstidest avaldatakse juunikuises lehes.

Toimetaja: Karmen Rebane

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: