Taavi Tõnisson: "Metamorfoos" on väga piiripealne lavastus

Foto: Kalev Lilleorg

Rakvere teatris käivad viimased ettevalmistused Franz Kafka "Metamorfoosi" publiku ette toomiseks. Läbipõlemisest rääkiva loo lavastas Taavi Tõnisson Eesti Noorsooteatrist.

Enam kui sada aastat tagasi kirjutatud Franz Kafka "Metamorfoos" on lavastaja Taavi Tõnissoni paelunud juba aastaid. Lugu lavastades lootis ta hakata autorist paremini aru saama.

"Kafka on minu jaoks jätkuvalt sügav ja ambivalentne. Ma ei tea, kas teda on võimalik lõpuni mõista, aga samas ta puudutab nii palju inimeseks olemise ja ühiskonnakihte, mis resoneeruvad. Küsimärgid jäävad alati, aga põnev on nende küsimärkidega tegeleda," selgitas Tõnissoon "Aktuaalsele kaamerale".

Loos on mitmeid kihte, mis on Tõnissonile eriti hingelähedased.

"Mind väga huvitab täiskasvanuks saamise moment ning see mõte, kui palju me oleme valmis painduma, kohanduma, kompromisse tegema ainult selleks, et mitte tõele näkku vaadata. Isikliku vastutuse küsimus puudutab mind väga."

"Metamorfoos" on Tõnissoni sõnul väga piiripealne lavastus.

"Mind on alati paelunud see mõte, et näitlejad moodustuvad ansambli ning osalevad koos naha ja karvadega algusest lõpuni loos, ja selles loos see taas niimoodi ka on."

"Ta on üsna piiripealne, pingutust nõudev ja kellegi hingamine ei jää stabiilseks, rahulikuks, normaalseks, sest see kõik ongi piirisituatsioon. Ta on selline unenäoline, väga füüsiline poolteisetunnine purgatoorium."

"Metamorfoos" esietendub Rakvere teatri väikesel laval eeloleval laupäeval, 15. aprillil.

Osades Märten Matsu, Jaune Kimmel, Silja Miks, Madis Mäeorg, Peeter Rästas, Rainer Elhi, Elar Vahter, dramaturg Mihkel Seeder (VAT Teater), kunstnik Kristjan Suits (Tallinna Linnateater), liikumisjuht Olga Privis, videokunstnik Taavi Varm, valguskujundaja Märt Sell, helilooja ja muusikaline kujundaja Vootele Ruusmaa.

Toimetaja: Merit Maarits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: