Selgusid rahvamuusikapeol esinevad kollektiivid

Rahvamuusikapidu Vabaduse väljakul
Rahvamuusikapidu Vabaduse väljakul Autor/allikas: Anna Aurelia Minev

Noorte laulu- ja tantsupeol "Püha on maa" osalevate rahvamuusikakollektiivide ettemängimised on lõppenud ning 83 kollektiivi sai kutse suvisele noortepeole. Kokku osaleb rahvamuusikapeol üle 800 pillimängija.

Rahvamuusikapeo üldjuht Juhan Uppin ütles, et liigijuhid olid ettemängimistel positiivselt üllatunud, kuna noored muusikud mängisid üldjoontes väga hästi. "Iga eelproov oli nagu väikene kontsert, sest kõik kollektiivid kõlasid omamoodi ja samade lugude esitusviis oli erinev. Oli ka tõeliselt erilisi ja loomingulisi esitusi."

Osalevate kollektiivide nimekirja leiab siit.

Rahvamuusikapidu "Päriselt" toimub 1. juulil Tallinnas Vabaduse väljakul, kus iga pilliliik esitab viis pala. Kokku astub peol üles seitse pilliliiki: kandled, torupillid, viiulid, lõõtspillid, akordionid, näppepillid ja koondorkester. Peo repertuaar on Uppini hinnangul muusikaliselt üsna erinev ning iga pillirühma puhul on arvesse võetud selle eripära. "Näiteks akordionite liigi esituses kõlab peol viis lugu, mis kõik on seotud erinevate silmapaistvate Eesti pärimusakordionistidega."

XIII noorte laulu- ja tantsupidu toimub 30. juunist 2. juulini Tallinnas. Tantsupeo etendus "Sillad" 30. juunil ja 1. juulil, rahvamuusikapidu "Päriselt" 1. juulil. Rongkäik ja laulupidu "Püha on maa" toimub 2. juulil. XIII noorte laulupeo kunstiline juht on Pärt Uusberg ning XIII noorte tantsupeo pealavastaja Agne Kurrikoff-Herman. Rahvamuusikapeo üldjuht on Juhan Uppin.

Toimetaja: Kaspar Viilup

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: