Algas 2025. aasta laulu- ja tantsupeo rahvamuusikapeo loomingulise juhi konkurss

Rahvamuusikapidu Vabaduse väljakul
Rahvamuusikapidu Vabaduse väljakul Autor/allikas: Anna Aurelia Minev

Eesti Laulu- ja Tantsupeo Sihtasutus koostöös Eesti Rahvatantsu ja Rahvamuusika Seltsiga kuulutas välja konkursi XXVIII laulu- ja XXI tantsupeo raames toimuva rahvamuusikapeo kontserdi loomingulise juhi leidmiseks.

Loomingulise juhi kandidaadilt eeldatakse muusikalist haridust ning kasuks tuleb töö rahvamuusika kollektiivi juhendajana. Samuti on kandideerimise eelduseks  varasem osalus üld- või noortepeo loomingulises meeskonnas või ka mõne üle-eestilise muusikaürituse korraldamise kogemus väljaspool laulu- ja tantsupeo protsessi.

Konkursil osalemiseks tuleb kandidaadil koostada nägemus nii kontserdist endast kui ka teekonnast kontserdile. Palutakse kirjeldada repertuaari valiku põhimõtteid ning seda, kuidas on kavas kasutada erinevaid traditsioonilisi eesti rahvamuusika pilliliike. Samuti palutakse kandidaadil koostada essee teemal "Eesti rahvamuusika 2025". Tööde laekumise lõpptähtaeg on 30. november 2022.

XXVIII laulu- ja XXI tantsupidu toimub 3.–6. juulil 2025. aastal Tallinnas. XXVIII laulupeo kunstiline juht on Heli Jürgenson ning XXI tantsupeo pealavastaja on Helena Mariana Reimann.

Rahvamuusikapeo kontsert toimub 4. juulil 2025 Tallinnas Vabaduse väljakul. Kontsert kuulub XXVIII laulu- ja XXI tantsupeo tervikprogrammi, lähtudes ühtsest juhtmõttest ning väärtustest.

Toimetaja: Karmen Rebane

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: