Kauplus Aasia juht öölokaali sulgemisest: klubi keskmine eluiga ongi umbes viis aastat

Sel nädalavahetusel peab oma viimast pidu Tallinna öölokaal Kauplus Aasia, sest maja lammutatakse, et teha ruumi uusarendustele. Muutusi on Balti Jaama piirkonnas näha lähiaastatel veelgi.

Sel reedel ja laupäeval kogunevad noored veel viimast korda Kopli 2 asuvasse klubisse Kauplus Aasia, et pidada maha viimane pidu enne selle maja täielikku lammutamist.

"Me küll alguses kohe teadsime, et see on ajutine projekt ja mingi aja pärast hoone lammuatakse maha," tõdes ööklubi asutaja Marek Poel. "Meile see sobis, sest ööelus nii või teisiti võikski klubi keskmine eluiga olla umbes viis aastat."

"Kopli 2 on üks huvitavamaid aadresse Tallinnas," arvas Poel. "Siin on tegutsenud aasia pudi-padi kaupade kauplus, Kauplus Aasia, ka Draakoni-nimeline loomaaed ja samuti on siin omal ajal olnud kino Diana," loetles ta. "Hoone ise on pärit tsaariajast."

Kopli 2 krundile kerkib modernne äri- ja elamispindadega hoone. See on vaid üks mitmest uuendusest, mida järgnevatel aastatel Balti Jaama piirkonnas näha võib.

"Selline väike ühe-kahekordne linnaruuum asendatakse nelja-viiekorruselisega," tutvustas Tallinna linnaplaneerimise ameti juhataja asetäitja ja arhitekt Oliver Alver.

Alver märkis, et olulisim muudatus Balti Jaama piirkonnas on Vana-Kalamaja tänava pikendus ja selle jalakäijate keskseks ehitamine. "See on kogu piirkonda haarav ja avardav. Vanalinna elanikele tekib hea, mugav ligipääs Kalamajale ja merele," põhjendas ta.

"Kui me räägime bussidest, siis kindlasti bussid peavad siia alles jääma," lausus Alver. "Balti jaam on oluline transpordi sõlmpunkt, hästi mugavaks tuleb teha ümberistumine rongilt bussile, trammilt bussile," jätkas ta, lisades, et on olnud ka arutelusid, kus soovitakse Balti jaama busside parklast pargiala teha, kuid kaaludes erinevaid plusse ja miinuseid, otsustati parkla siiski alles jätta.

Toimetaja: Maiken Tiits

Allikas: "Aktuaalne kaamera"

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: