Kirjanik Hans Platzgumer oma loomingust: paljud tekstid räägivad kliimakatastroofist

Foto: Pressimaterjalid

Kirjandusfestivalil Prima Vista astuvad üles mitmed välisautorid. Juba teist korda väisab festivali Austria päritolu kirjanik ja muusik Hans Platzgumer, kelle tuntuim romaan "Serval" on Piret Pääsukese tõlkes kättesaadav ka eesti keeles.

Ehkki Platzgumer ise ütleb, et on tänasel päeval pühendunud rohkem kirjandusele ja esseistikale, astub ta Tartus üles oma ansambliga Convertible.

"Ma annan väga harva kotserte," lausus kirjanik ja muusik. "Ja Tartus kontserdi andmine on erand, mind räägiti pehmeks," lisas ta, ent tõdes, et naudib sel viisil oma kogumiku tutvustamist publikule.

Platzgumer ütles, et nii tema laulutekstides, romaanides kui ka esseistikas kõlavad samad teemad – isiklikest suhetest suurte sotsiaalpoliitiliste probleemideni.

"Paljud tekstid räägivad kliimakatastroofist, kliimamuutusest," tutvustas ta. "Meie endi poolt aastakümnete jooksul põhjustatud uskumatutest katastroofidest."

Eesti keeles on Platzgumerilt ilmunud lisaks romaanile "Serval" ka katkend romaanist "Bogneri lahkumine", mõlemad Piret Pääsukese tõlkes. Augustis ilmub aga Saksamaal tema seni viimane romaan "Suur mäng", mis räägib sellest, kuidas üksikisik suure tervikuga suheldes käitub, käituma peaks või käituda saaks.

"Kuidas võetakse oma tegude eest vastutus ja kantakse süükoormat," kirjeldas autor, millest raamatus juttu tuleb. "Kuidas eksisteerida sümbioosis keskkonnaga, teiste inimeste ja elusolenditega."

Toimetaja: Maiken Tiits

Allikas: "Aktuaalne kaamera"

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: