Ukraina pianist Lubomyr Melnyk annab Eestis kaks kontserti

Lubomyr Melnyk
Lubomyr Melnyk Autor/allikas: Pressimaterjal

Novembris annab oma continuous music'u stiili poolest tuntud ukraina päritolu helilooja ja pianist Lubomyr Melnyk kontserdi Tallinnas ja Tartus.

Lubomyr Melnyk on tuntud oma eripärase mängustiili poolest, mille ta 70ndate keskpaigas välja arendas. Ta kombineeris klassikalise klaveritehnika tai chi- ja kung fu-filosoofiaga – tulemuseks stiil nimega continuous music, mida iseloomustab ülimalt kiire ja tihe nootide esitus. Melnyku meetod viis klaveri kui instrumendi võimalused uuele tasemele, pakkudes kuulajale võimalust sukelduda ennenägematutesse, peaaegu elektroonilistesse helimaastikesse. Selle sama tehnikaga on Lubomyr Melnyk võimeline mängima mõlema käega üle 19,5 noodi sekundis ning on suutnud ühe tunni jooksul esitada 93,650 individuaalset nooti.

"See muusika ei eksisteeriks, kui ma ei oleks ukrainlane. Meie eripära seisneb selles, et me kipume end ohverdama. Ukrainlased ohverdavad end selle jaoks, mis neile oluline on," on Lubomyr Melnyk sidunud enda klaveritehnika oma rahvusidentiteediga.

Tema 1985. aastal ilmunud albumi "The Song of Galadriel" nimetas New York Stereo Review ajakiri meie aja kümne kõige olulisema teose hulka. Lubomyri teosed hõlmavad mitmesuguseid instrumentaalseid variatsioone sooloklaverist ja kahekordsest klaverist ansamblite, ooperi, keelpillikvartettide, kaasaegse balleti, orkestri ja kõige muuni välja.

Lubomyr Melnyk esineb 22. novembril Tallinnas Niguliste kirikus ja 23. novembril Tartus Heino Elleri koolis.

Toimetaja: Rasmus Kuningas

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: