X

Laadi alla uus Eesti Raadio äpp, kust leiad kõik ERRi raadiojaamad, suure muusikavaliku ja podcastid.

Pildid: Ene Graubergi fond kuulutas välja uued stipendiaadid ja avas näituse

Neljapäeval avati Tallinna Ülikooli Akadeemilise raamatukogu galeriis ERKF Ene Graubergi allfondi stipendiaatide näitus "Iuvenis Arte", samuti kuulutati välja Ene Graubergi fondi stipendiumite laureaadid.

Tänavu pälvisid stipendiumid:

Mia Tamme - 2000 eurot magistriõpinguteks Hollandi Kunstiinstituudis artistic reseach erialal

Triin Metsla - 1500 eurot Doktoritöö kirjutamine Pariisi järgnevates teadusinstutsioonides: Université Paris Cité, Terra Foundation for American Arti raamatukogu, Kandinsky raamatukogu ja arhiiv Pompidou keskuses, La bibliothèque de l'Institut national d'histoire de l'art (INHA)

Kris Kool - 1000 eurot õpinguteks Hollandis Hanze Minerva Kunstiakadeemias disaini erialal.

Ene Graubergi allfond jagab  stipendiume nii üliõpilastele kui jätkuõpinguteks noortele, kelle õpisuund on visuaalsed kunstid ja/või filosoofia. Näitusele on koondatud valik noortest kujutava kunsti alal tegutsevate kunstnike töödest, kelle õpinguid on Graubergi fondist toetatud. Muuhulgas on näitusel väljas Rebeka Vaino, Rauno Mossi, Ruudu Ulase ja Liisi Küla tööd.

Ene Graubergi sõnul oli otsus luua endanimeline allfond omal ajal hulljulge avantüür, mis on aga toonud suurt rahulolu andekate ja paljulubavate noorte õpingute toetamisel. "See on ka kummardus nende paljude ja paljude noorte, minu endiste kunsti-ja filosoofiaüliõpilaste, aga ka õigusüliõpilaste ja teiste suunas," ütles Ene Grauberg. "Haridus tähendab eelkõige vabadust ja minu soov on innustada nii vabaduse kui ka tõe otsinguid kunsti ning filosoofia alal, selleks toetades noori nende õpingutes."

Toimetaja: Kaspar Viilup

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: