Tallinna XVI Graafikatriennaali laureaadid on selgunud ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Kumu
Kumu Autor/allikas: kultuur.err.ee

Tallinna XVI Graafikatriennaali „Kirjaoskus – kirjaoskamatus” pidulikul avamisel neljapäeva, 6. veebruari õhtul Kumu kunstimuuseumis kuulutati välja tänavused triennaali laureaadid

Tallinna XVI Graafikatriennaali kuraator on Maria Kjær Themsen (Taani).

Triennaali Grand Prix' pälvis Viktorija Rybakova (Leedu) ning kolm järgmist võrdset auhinda KIWA(Eesti), Officin / Louise Hold Sidenius (Taani) ja Cia Rinne (Rootsi/Soome/Saksamaa). Diplomiga tunnustati Raul Meelt (Eesti), Daria Melnikovat (Läti) ja Arnas Anskaitist (Leedu).

Võitjad valinud rahvusvahelisse žüriisse kuulusid Deborah Cullen (USA), Maria-Kristiina Soomre (Eesti), Maija Rudovska (Läti) ja Valentinas Klimašauskas (Leedu). Eesti Kunstimuuseumi preemia laureaadiks osutus Jirí Thýn(Tšehhi).

Tallinna XVI Graafikatriennaal „Kirjaoskus  kirjaoskamatus” tegeleb visuaalse kunsti ja lugemisoskuse vahekordadega, teksti ja keelega 21. sajandil, mida iseloomustab terav konkurents e-väljaannete ja raamatu formaadi vahel. Kirjaoskus pole enam ainult oskus lugeda teksti, vaid ka näiteks digitaalne kirjaoskus. Triennaalil tegelevad selle teemaga Põhjamaade, Baltikumi ja teiste riikide kunstnikud, kellega liituvad open call’i läbinud kunstnikud.

 

Osalevad: Ferdinand Ahm Krag, Søren Andreasen, Arnas Anskaitis, Britta Benno, Eglė Budvytytė, Annabelle Craven-Jones, Johan Elm, Dénes Farkas, Ester Fleckner, Goodiepal, Louise Hold Sidenius, Katri Ikävalko, Publication Studio Malmö, Anita Jensen, Toril Johannessen, Flo Kasearu koostöös Aleksandr Roslini, Jaan Rõõmuse, Ronald Uusiga, Tõnis Kenkmaa & Mariliis Oksaar, KIWA, Marie Kølbæk Iversen, Toomas Kuusing, Oliver Laas, Leonards Laganovskis, Karl Larsson, Victoria Leonidou, Alexandra Leykauf, Anna Lihodedova & Mihkel Vorsman, Marija Marcelionytė-Paliukė, Raul Meel, Daria Melnikova, Dan Mihaltianu, Katja Novitskova, Orbita, Berit Pajula, Jurgis Paškevičius, Lea Porsager, Ede Raadik, Mark Raidpere, Cia Rinne, Zofia Rogula, Viktorija Rybakova, Liina Siib, Rūta Spelskytė, Andres Tali, Claudia Terstappen, Mads Thomsen, Peter Thörneby, Jiří Thýn, Ola Vasiljeva, Carolin Weinert, Eglė Vertelkaitė, Urmas Viik.

Tallinna XVI Graafikatriennaaliga kaasnevad sündmused:

  •             7. veebruaril triennaali rahvusvaheline konverents Kumu auditooriumis
  •             8. veebruaril – 16. märtsil rändnäitus „Password: Printmaking” Tallinna Kunstihoones (kuraator Jaanus Samma)
  •             27. veebruaril – 23. märtsil Tallinna XV Graafikatriennaali Grand Prix’ laureaadi Edmunds Jansonsi isikunäitus Tallinna Linnagaleriis
  •             19. veebruaril ja 26. märtsil – Pikad kolmapäevad Kadriorus. Näituse publikuprogramm Kumus

Tallinna XVI Graafikatriennaal kestab Kumu kunstimuuseumis 1. juunini 2014.

 

Sponsorid ja koostööpartnerid:

Ameerika Ühendriikide Suursaatkond, Danish Arts Council, DHL Estonia AS, DSV, Eesti Kunstiakadeemia, Eesti Kunstnike Liit, Eesti Kultuurkapital, Goethe Instituut, Hasartmängumaksu Nõukogu, Kultuuriministeerium, Kumu kunstimuuseum, Nordic Culture Fund, Nordic Culture Point, Taani Kultuuri Instituut, Taani Saatkond Eestis ja Tallinna Kultuuriväärtuste Amet.

Lisainfo:

http://www.triennial.ee/  

www.kunstimuuseum.ee

 

Allikas: KUMU

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: