Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Homme avatakse QBA tehtud ilu näitus

{{1403865839000 | amCalendar}}
QBA ehk Martin Kaares.
QBA ehk Martin Kaares. Autor/allikas: QBA
Homme, teisipäeval, 1. juulil kell 17 avab kunstnik QBA ehk Martin Kaares Haus Galeriis oma isiknäituse „Milline ilu“.

Eesti Kunstiakadeemias stsenograafia eriala lõpetanud Martin Kaares, kes on laiemale üldsusele tuntud Raadio 2 DJ ja muusikaürituste korraldaja QBA’na, on viimastel aastatel üha enam pühendunud maalimisele – seekordne isiknäitus on arvult juba seitsmes.

Maalikunstnik QBA loomingulist käekirja ja vormikeelt iseloomustades on esile toodud selle grafitilaadset olemust, kus tähtsal kohal on värv ja joon, põimuvad abstraktne ja figuratiivne element.

"Merevahust, lainevallas"

Kuivõrd kunstimaailmas on „sõnum“ saanud suuremaks kui kunst ise, püüab kunstnik Kaares enda sõnul kompenseerida suuri sõnu oma loominguga, püüdmata seejuures iga hinna eest modernsusele rõhku panna ning kartmata vahel ka veidrustesse kalduda.

Ta maalib fantaasiaid, samas on tema pildikeel viimasel ajal muutunud palju maisemaks – kehalised vormid, tegevused, seltskonnad, ettevõtmised. Muusikaga kokkupuutuva inimesena ta teab, kui oluline on uus ja värske heli – laine, mis muudab kunstiteost muudkui millekski uueks. Võib ju küll öelda, et ta tegeleb tänapäeva kunstis väheolulise ehk vana asja – ILUGA – kuid kindlasti proovides seda omamoodi „moodsaks“ luua ning taas tähelepanu alla tõsta.

Seekordset väljapanekut võib autori sõnul nimetada ka „siniseks näituseks“. „Noor kunstnik soovib leevendada mustaks kiskuvat pilti. Must kistakse maha, rahutus jääb, pehmendatakse, katsutakse luua tasakaal, sünnib lugematu kogus sinist kunsti. Soov taaskordselt maailma parandada on kätte jõudnud,“ ütleb QBA, kelle varasemaid töid näeb siit.

Suksu.

Näitus jääb Haus Galeriis avatuks kuni 8. augustini.

Näituse plakat:

Toimetaja: Valner Valme

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: