Dr. Alban: rahvas mäletab muusikast vaid 90ndaid

Eestitki korduvalt väisanud Rootsi tantsumuusikaartist Dr. Alban, kes esineb sel nädalavahetusel Soomes 90tele pühendatud muusikashowl, ütleb, et parimat muusikat tehtigi tema arvates 1990ndatel.
"Inimesed mäletavad vaid 90ndaid...70ndad - olid võib olla okei, 80ndatel polnud midagi, 90ndad oli suurepärased, nullindatel polnud taas midagi," hindab artist popmuusika ajaloo ande Soome Yle Uutiste videos.
Kaasaegne muusika on pigem "boring" - "igav", aga 90te muusika oli "happy" - tegi inimesed heatujuliseks ja selle muusika järele on tõeliselt lõdvestav tantsu keerutada.
Dr. Albani lemmiklugu 1990ndatest on "Rhythm Is A Dancer," (esitajaks Snap).
"Hea rütm, köitvad-kaasahaaravad refräänid ja meeldejäävad meloodiad, mida rahvas tahab kaasa laulda," on Dr. Albani arvates retsept hea muusika tegemiseks, mida kaasajal tema arvates siiski väga vähe on.
Dr. Alban, kelle suurim hitt on 1992. aastal ilmunud "It's My Life" räägib, et nii kummaline kui see ka pole, on ta täna ilmselt veel populaarsem esineja kui 1990tel. Esinemisi on nii palju, et kokku lugeda ei jõuda, eriti palju Saksamaal.
Dr. Alban ütleb, et teeb jätkuvalt ka uut tantsumuusikat, kuid möönab, et rahvas nõuab enam siiski 90tel salve saanud loomingut.
Toimetaja: Tõnu Pedaru
Allikas: Yle uutiset