Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Endlas esietendus põnevuslugu "Gaasivalgus"

Pärnu Endla Küünis esietendub täna Patrick Hamiltoni põnevuslugu "Gaasivalgus", mis on tuntud ka pealkirja all "Maja Angel Streetil" ja mida on paarikümne aasta eest Pärnus lavastatud. Lavastaja Enn Keerdi hinnangul on tegemist näidendiga, kus näitlejatel on, mida mängida, ja vaatajatel, mida vaadata.

Näidendi tegevus toimub Londonis Jack ja Bella Manninghami kodus. Bella käitumine on muutunud järjest ebastabiilsemaks. Asju, mida tema näeb ja kuuleb, abikaasa Jack aga ei märka. Psühholoogiliselt äärmiselt põnev lugu on paljudele tõenäoliselt filmidest tuttav. Näidend on kirjutatud 1938. aastal, tegevus toimub 1880ndate paiku, aga on äärmiselt tänapäevane, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Lavastaja Enn Keerdi arvates on olemas ka kõik kriminaalnäidendile omased elemendid. "Kõige tähtsam on minu jaoks teema, see on manipulatsiooni teema. See tundus ääretult meie aega puudutav. Üks komponent, miks ma ta töösse võtsin, on see, et näitejatel on mida mängida, on osad, ja läbi selle on publikul, mida vaadata," selgitas ta.

Kadri Adamson on kehastanud tänapäevaseid tüdrukuid ja naisi, selline roll on talle esmakordne. Ka Jack Manninghami kehastav Sepo Seeman tõdes, et nii stiilipuhast ja ajastutruud tükki ei olegi ta vist mänginud. "Need raamid on väga kitsad ja väga paigas ja selles on oma võlu. See võib meeldida, ei pruugi meeldida. Ja ma arvan, et publik on sellel küllaltki lai. Ja selline klassikaline, heas mõttes teatraalne mängulaad on üle hulga aja jälle väga põnev."

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: