Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

ERR Los Angeleses: "Mandariinide" meeskond valmistub Oscari-tseremooniaks

USA filmitööstuse pealinn Los Angeles valmistub filmiauhindade Oscarite tseremooniaks. Kõigi ettevalmistuste hulgas on oma roll mängida ka Eesti ja Gruusia koostöös valminud filmi "Mandariinid" meeskonnal.

Oscarite tseremoonia eel käib Los Angelese linna Hollywoodi linnaosas Dolby kino juures tihe töö, et panna paika kõik tuhanded pisidetailid, mida sajad telekaamerad hakkavad näitama üle terve maailma, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Praegu on see punane vaip, mida mööda kõnnivad kõik staarid pühapäeval kaamerate eest mööda, veel kilega kaetud, et ajakirjanikud ei teeks seda oma jalgadega mustaks.

Võõrkeelse filmi Oscarile kandideeriva "Mandariinide" staarid tulid juba reedel tseremooniapaigast korraks läbi, sest siin toimus eraldi võõrkeelsete filmide pressiesitlus, kus sajad ajakirjanikud saadeti punase vaiba ääres olevasse telki ja anti võimalus neile intervjuusid teha.

Pressiesitluselt oli miskipärast Mauritaania film "Timbuktu" kuhugi ära kadunud, kuid "Leviaatan", "Ida", "Metsikud lood" ja "Mandariinid" on kindlalt oma boksides. "Mandariinide" staariks on kahtlemata režissöör Zaza Urušadze, kes võttis kõigi ajakirjanike suurema tule enda peale, vastates kümme korda järjest sarnastele küsimustele, et kes siis võidab, kas Eesti või Gruusia ja küsimustele, kuidas tunne on.

"Iga laps unistab siia saamisest ja ma tõenäoliselt unistasin ka. Ja ma ei arva, et ainult filmitegijad unistavad siia pääsemisest, kõik tõenäoliselt unistavad, sest siin selles ümbruskonnas on teatud maagiat," ütles Urušadze.

See on üks nendest poolkohustuslikest üritustest Oscarite eel, et saada oma filmile rohkem tähelepanu, kasvõi näiteks Korea või Argentiina meedias.

"Mandariinide" produtsent Ivo Felt ütles, et tseremooniapaiga telk, kile, vaip ja vähe õhku on tema jaoks kokku üks imelik, aga tore koht.

Näitleja Lembit Ulfsak oli talle omaselt tagasihoidlik, nagu võis kuulda tema vastusest küsimusele, kas Oscaritele pääs on olnud ka temale lapsepõlveunistuseks. "Ei ole osanud unistada sellisest asjast, aga nalja mõttes on peale igat filmi selline nali levinud, et no nüüd tuli Oscari-film meil välja. Nii, et seda irooniat me oleme kasutanud omavahel. Aga see, et ükskord siin oled, see on küll natuke muinasjutuline lugu."

Kuldgloobuste ja Oscarite tähelepanu on "Mandariinide" filmile toonud viimaste nädalate jooksul ka uudise, et nüüd hakkab filmi USAs levitama Samuel Goldwyn Films. Felt ja Ulfsak ei osanud veel öelda, kuivõrd selle levitaja leidmine nende elu mõjutama hakkab.

Nii, et ükskõik, mis juhtub pühapäeva õhtul, nüüd on vähemasti lootus, et kui ameeriklased tahavad "Mandariine" näha, maksavad nad selle eest ka piletiraha.

Toimetaja: Sven Randlaid

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: