Arvustus. Tallinn Daggersi parajaks tembitud käsitöörock ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Tallinn Daggers
Tallinn Daggers Autor/allikas: Andres Teiss

Uus plaat

Tallinn Daggers

"Suburban Decay" (Love Forever)

7/10

Kaunikesti kaua kodumaisel indie-kamaral tegutsenud Ardo Kivi on mees, kes on enda muusikaliste mõjutajate materjali puurides, analüüsides ja kombineerides otsinud ainuomast ja isikupärast nägu juba aastaid. Viidete peenmehhaanikale rajatud muusikakontseptsioonid on riskantsed ja haprad teekonnad, suunates aga kannatlikud katsetajad üsna tihti lõpuks otsitud õnnemaale, kust leitud tulem jääb ideaalis kirjeldamatuks koodiks.

Tallinn Daggersi puhul rohkelt viidatud indie-kuningad The Cure, New Order, Primal Scream ja miks ka mitte Love And Rockets, The Beloved ja EMF on vaid pool tõde ja võivad kergelt jätta mulje ilmselguste paraadist, aga õnneks on Daggersi-kokteil saavutamas üsna suveräänset privaatsfääri. Soolost duoks ja seejärel juba korralikuks live-koosseisuks kasvanud akti teine kauamängiv "Suburban Decay" on taktitundelise elegantsiga õhku visatud kinnas, mis otse ei raba uudsusega, aga värskendab siiski olulisel määral kodumaist pop-pilti.

Küsimused, kuivõrd toekad on Eestis puhtalt anglo-juurtele istutatud muusikavõrsed, on hajunud juba ammu globaalse vaatega üldpilti ja pragmaatilisel moel tuleb meil rahul olla, et kohalikku skeenesse kuuluvad ka täpsed ja valikut rikastavad, kaugemal tooni andvate helikajade maaletoojad. Alati võiks viriseda totaalse retroesteetika kummardamise üle, aga see võrduks taaskord iseenda soovunelmate fantaasiana - pealinlikult cool Daggers jätab kindlasti lootuse, et peagi jõutakse ilmselt veel omanäolisemate lahendusteni.

Tallinnas, Telliskivi areaali autentses rockipesas Snakehouse toimunud plaadipresentatsioon näitas ka bändi tugevat kontserdimuskilt ja rõõmuga võis tõdeda, et on tekkinud kindel täiendus täpsete ja jõuliste lavaaktide rivvi, mis meil siin pole küll mitte väga pikk. Tallinn Daggersi kiir-essentsi tabamiseks soovitaks ehk värske plaadi tipp-hitti "Future Leather" ja kindlasti vajaks avastamist ka ninamehe Ardo Kivi teine, nostalgiline dub-balearic-projekt Feels Like Youth.

Kuula siit ja siit.

Toimetaja: Valner Valme

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: