Animefestival JAFF laiendab filmide valikut ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: ERR

Tänavu juba üheksandat aastat toimuv animefestival JAFF laiendab filmide valikut. Peamine põhjus on selles, et ainult animefännide toetusest festivali püsimajäämiseks ei piisa.

Yuuzoo Asahara mänguline "Samurai kokakunst" on üks neist linalugudest, mis moodustavad tänavusel JAFF-il omaette sektsiooni "Jaapani köök". Köögikultuuril on Jaapanis väga oluline koht ja JAFF püüab oma filmivalikuga seda tahku avada, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Korraldajad ise on uhked selle üle, et kavasse sai lisatud kaks viimaste aastate menukamat Jaapani animet - "Mälestuste Marnie" ja "Lugu printsess Kaguyast".

"Printsess Kaguya on viimane, mida tegid Isao Takahata ja Hayao Miyazaki partneritena. Oleme uhked, et see film on meie kavas - kõige kallim animatsioon Jaapani ajaloos," rääkis MTÜ Otaku produtsent Artur Veeber.

Tänavu elutöö-Oscariga premeeritud Jaapani animekunsti kuningas Hayao Miyazaki on JAFF-il esindatud töödega, mis on Kuldmehikesele kandideerinud. Vähe teada on aga see, et Miyazaki on käinud ka Eestis

"Tal on niisugune stiil, et kui tahab midagi filmida, siis läheb reisima, teeb joonised ja pärast kasutab oma filmides," ütles Artur Veeber. "Ja mõned plaanid ja peisaažid filmis "Vaimudest viidud" on sarnased Eesti maastikuga."

JAFF-il linastub 20 filmi. Korraldajate hinnangul on see miinimum, et üritust festivaliks nimetada. Vaatajaid oli mullu Tallinna ja Tartu peale kokku kolm ja pool tuhat, mis on ka enam-vähem stabiilne number. Artur Veeber loodab, et sellise toetusega saab korraldada ka juubelifestivali.

Toimetaja: Heikki Aasaru

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: