Eesti Muusika Päevade raames käivitus interaktiivne veebiraadio ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Raadio
Raadio Autor/allikas: Wiki

Festivali Eesti Muusika Päevad raames käivitus interaktiivne veebiraadio – igaüks võib olla väiksel viisil helilooja.

Osalemiseks tuleb minna Heliloojate Liidu lehele, kus avaneb ruudustik, mille abil on võimalik koostada väike meloodia. Samal lehel saab seda meloodiat kuulata, soovi korral panna nö loopima (kordama teatud väikeses ajaühiku järel) ning kui tulemus meeldib, saata serverisse.

Server mängib need meloodiad järjekorras, peale mahamängimist läheb meloodia järjekorra lõppu ja mängitakse uuesti, kui selle kord tuleb. Server mängib meloodiaid korraga kolmes hääles ja muudab osasid parameetreid, et vaheldus oleks suurem.

Kelle meloodiaid raadio parajasti mängib, kui paikad on järjekorrad, kui palju on meloodiaid kokku saadetud, saab vaadata lehelt http://helilooja.ee/raadio/monitor_est.html.

Mis tempos raadio meloodiaid mängib, sõltub raadio autori, Tarmo Johannese hetke pulsist - vastav android-rakendus loeb pulsianduri näidu ja saadab selle reaalajas serverisse. Näitu saab jägida ülal viidatud monitori lehelt.

Raadiot saab kuulata lingilt http://tarmo.webhop.net:8000/radio ning nii mustrite komponeerimise kui monitori lehelt.

Rakenduse on programmeerinud ja tööle pannud Tarmo Johannes. Veebiraadio lõppmäng toimub Tarmo Johannes kontserdi „PASSAGGIO” alguses (16.04 kl 19 Salme kultuurikeskus).

 Toimetaja: Tõnu Pedaru

Allikas: EHL

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: