Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Vaata ülevaadet 2016. aasta festivalidest

Viljandi pärimusmuusika festival pakub rikkalikku kontserdikava.
Viljandi pärimusmuusika festival pakub rikkalikku kontserdikava. Autor/allikas: ERR

Traditsiooniliselt on portaali kultuur.info toimetus üle-eestilisse veebipõhisesse kultuurikalendrisse koondanud alanud aastal Eestis toimuvate festivalide ja teiste suursündmuste info.

Kalender toob külastajateni 2016. aastal Eestimaa eri paigus aset leidvad festivalid-kultuuri tähtsündmused, andes kahes keeles – eesti ja inglise – ülevaate enam kui 200 suursündmusest kunsti, muusika, teatri, filmi, pärimuskultuuri, tantsu ja kirjanduse valdkonnast.

2016. aastal tähistatakse merekultuuriaastat, seetõttu leiab ülevaatest ka hulgaliselt merega seotud sündmusi. Uuel aastal ootavad ees nii tuntud-teatud Viru Folk, Kabli päikeseloojangu festival ning Tallinna ja Kuressaare merepäevad. Sammud saab seada aga ka RäimeWestile Tõstamaal, Tuulekala festivalile Kärdlas, Kihnu mere peole ja Silmufestivalile Narva-Jõesuus. Aasta-aastalt üha enam populaarsust koguv muuseumiöö on sel korral oma näo samuti mere poole pööranud, valides 2016. a teemaks „Öös on laineid“.

Tulemata ei jää laialt tuntud ja traditsiooniks kujunenud suurfestivalid nagu Viljandi pärimusmuusika festival, Eesti muusika päevad, Tallinn Music Week, Jazzkaar, Pärnu rahvusvaheline dokumentaal- ja antropoloogiafilmide festival, Hõimupäevad, Pimedate Ööde filmifestival. Valikust leiab nii viimastel aastatel sündinud põnevaid algatusi (nt Tõrva Dokfest, Parmupillifestival, Peipsimaa orelifestival, Viljandi Music Walk) kui ka teatud intervalliga, näiteks igal paarisaastal toimuvaid suursündmusi nagu rahvusvaheline teatrifestival „Baltoscandal“ Rakveres või Klavessiinifestival ja Tallinna Linnateatri festival „Talveöö unenägu“ Tallinnas. Uute nimede alt leiab 2016. aasta kalendrist kaks suursündmust: Eesti heliloojate festivalist on saanud rahvusvaheline nüüdismuusika festival „Afekt“ ning Sõmerul peetud lambafestivalilt võtab järje üle Maaelu festival.

Ülevaade täieneb jooksvalt – lisandub nii uusi kuulutusi, täiendavat teavet kalendris juba olemasolevate sündmuste kohta kui ka ingliskeelseid tõlkeid.

Vaata tabelit SIIT.

Toimetaja: Kaspar Viilup

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: