Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

"Kirikupühad Maarjamaal" mälestavad 1944. aasta purustusi

{{1456904623000 | amCalendar}}
Ivo Posti
Ivo Posti Autor/allikas: erakogu

Kontserdiagentuur Corelli Music pakub kontserdisarja "Kirikupühad Maarjamaal" raames paastuaja muusikat "Agnus Dei", pühendusega 1944. aasta Narva, Tartu ja Tallinna märtsipommitamiste ning sõjapurustuste mälestusele.

Seekord on tähelepanu all 10. veebruaril algav 40 päeva kestev paastuaeg, mis lõpeb kannatusaja ja vaikse nädala algusega palmipuudepühal 20. märtsil. Kontserdid "Agnus Dei" märtsi algul langevad ajaliselt kokku Teise maailmasõja pommitamistega. Aastatel 1942-44 said Maarjamaa paljud linnad tohutuid sõjapurustusi ning hukkus palju rahumeelseid linnakodanikke. Kõige kohutavamad olid 1944. aasta märtsipommitamised 6.-7. ööl Narvas, 9.-10. Tallinnas ja 25.-26. Tartus. Jäädavalt kadusid sellised ajaloolised pärlid nagu Narva barokne vanalinn, Tartu Vanemuine, Kivisild ja Raadi mõis ning osa Tallinna vanalinnast koos paljude kesklinna elupiirkondadega, meenutab Corelli Music

Märtsipommitamiste ja nende ohvrite mälestuskontserdid toovad publiku ette kontratenor Ivo Posti ning ajastu pillidel musitseeriva barokkansambli Corelli Consort. Kõlavad "Agnus Dei" Bachi Missast h-moll ning aariad suurteostest "Matteuse passioon" ja "Jõuluoratoorium", Vivaldi "Stabat Mater" jm. Lisaks kõlab kontsertidel kannatusaja meeleoluga sobiv instrumentaalmuusika.

Mälestuskontserte toetavad Tartu ja Narva Linnavalitsused, SA Narva Muuseum, Tallinna Kultuuriväärtuste amet, Eesti Kultuurkapital ja Corelli Metseenide Klubi, seetõttu on Vana Narva mälestuskontsert publikule tasuta ning Tartu ja Tallinna kontserdid väikeste piletihindadega.

Kontserdid:
L, 5. märts 2016 kell 16 Tartu Jaani kirikus

Sarjas "Kannatusaja laupäevakontserdid Tartu Jaani kirikus"

P, 6. märts 2016 kell 16 Narva Hermanni linnuses

E, 7. märts 2016 kell 19 Tallinna Rootsi-Mihkli kirikus

Esinevad:

Solist kontratenor Ivo Posti

Barokkansambel Corelli Consort ajastu pillidel:

Mail Sildos (barokkviiul), Tõnu Jõesaar (barokktšello), Peeter Sarapuu (barokkfagott), Imbi Tarum (klavessiin)

Kavas:

"Agnus Dei" - barokiaja meistrite kaunimad aariad kontratenorile paastu- ja kannatusaja meeleoludes, sonaadid ja triosonaadid (Bach, Vivaldi, Purcell, Telemann, Boismortier jt).

 

Toimetaja: Valner Valme

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: