Tallinnas jõuab vaatajateni Ann Mirjam Vaikla etendus-installatsioon "BEAUTY ON" ({{commentsTotal}})

Foto: Rundum

Tallinnas kunstiplatvormi Rundum prooviruumis jõuab vaatajateni stsenograaf Ann Mirjam Vaikla etendus-installatsioon "BEAUTY ON", kus meediumina on kasutatud maali ja elavat esitajat.

Ann Mirjam Vaikla installatsioon sai alguse juba neli aastat tagasi, kui ta alustas õpinguid Norra Teatri akadeemias, vahendas "Aktuaalne kaamera".

"Kohe alguses tuli üheks külalisõppejõuks Venemaa kunstnik Andrey Bartenev, kes hästi intensiivselt tahtis meid lahti ühendada kontseptuaalsest mõtlemisest, et läheneksime läbi visuaali ja läbi intuitiivse mõtlemise ja teemaks sel grupinäitusel oli "BEAUTY OFF", ehk siis ilu ja selle vastaspool. Kui rääkida minu ja õppejõu vahelisest dialoogist, siis ta oli vaimustatud minu taustast, olen õppinud Lätis ja Leedus ja tegelenud maalimisega ja me mõtlesime koos, et võiks seda meediumit kasutada," selgitas Vaikla.

Avatava installatsiooni üheks oluliseks komponendiks on elus esitaja, kes hakkab osalema teoses kogu lahtioleku aja ehk kuus tundi päevas. "See ruum, mida mina kunstniku ja stsenograafina olen tahtnud luua, on groteskne ruum ehk ma keskendun groteski olemusele ja kui küsida, et miks ma seda teen, see on läbi käinud mitmetest mu töödest, sest ma näen groteski väga palju nii oma eralelus kui ka inimestega suheldes. Kõige rohkem mõjutab mind selles mis toimub maailmas poliitika tasandil. See on minu kõige poeetilisem eneseväljendus, ma arvan," ütles stsenograaf.

Installatsioon-etendus "BEAUTY ON" on avatud kuni 24. aprillini neljapäevast pühapäevani Rundumi proovisaalis Pärnu maantee 154 hoovimajas.

Toimetaja: Rutt ErnitsHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: