Eesti muusikud eesotsas Andres Uiboga esinevad Peterburi filharmoonias ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Andres Uibo
Andres Uibo Autor/allikas: Postimees/Scanpix

Täna õhtul astub Sankt-Peterburgi akadeemilises filharmoonias Šostakovitši-nimelises suures saalis üles mitu Eesti tuntud muusikut, esitades kauni pealkirjaga kava "Ave Maria". Ettekandel on ka kolm teost eesti muusikast, neist üks esmaesitusena.

Neevalinna esindussaalis on publiku ees orelikunstnik Andres Uibo, noor viiuldaja Mari-Liis Uibo, tšellist Aare Tammesalu ja kontratenor Ka Bo Chan, Eestis kodunenud laulja Hong Kongist. Koos nendega saab kuulda nimekat Peterburi lauljat, sügavat bassi (basso profondo) Vladimir Millerit, kes on ka Eestis korduvalt laulmas käinud, enim koorikontsertide solistina.

Kava on mitmekülgne, eri ajastute muusikast ning pisut populaarsema orientatsiooniga. Kuigi esitatakse ka Johann Sebastian Bachi, on programmis mitmeid säravaid, ajast aega tuntuks saanud numbreid maailmaklassikast just ansambliettekandeis.

Õhtu algab Johann Sebastian Bachi Fantaasiaga G-duur BWV 572, see on oreliettekanne Andres Uibolt. Siis jääb Uibo saatjarolli ning esinemisjärje võtab üle Vladimir Miller: Salvatore Mercadante "Ave Maria", Johannes Brahmsi "Maria ging aus wandern", César Francki "Panis angelicus" ja Francesco Durante "Vergin tutto amor". Aare Tammesalu mängib Max Bruchi "Ave Maria", orelil Andres Uibo, siis Ka Bo Chanilt Bach-Gounod' "Ave Maria" ja Gaetano Donizetti "Ave Maria". Mari-Liis Uibo mängib oma isa orelisaatel Arvo Pärdi populaarset pala "Fratres", Franz Schuberti "Ave Mariaga" lõpetavad õhtu esipoole Vladimir Miller ja Ka Bo Chan.

Ka õhtu teist osa alustab duo Vladimir Miller ja Ka Bo Chan: aaria "Welt, ade, Ich bin dein müde" Bachi kantaadist BWV 158, Wolfgang Amadeus Mozarti "Ave verum", millele järgneb Galina Grigorjeva uusteose "Platš Presvjatoi Bogoroditsõ" bassile ja kontratenorile oreliga esiettekanne. Mari-Liis Uibo mängib Vene viiuldaja ja helilooja Aleksei Igudesmani "Fantaasia" sooloviiulile, mis oli tal hiljuti kavas ka Washingtoni Kennedy keskuse debüütkavas. Ka Bo Chan laulab Antonio Vivaldi aaria "Piango, gemo".

Maria-pühenduste kauni õhtu lõpetavad taas kõrvuti Vladimir Miller ja Ka Bo Chan, orelil Andres Uibo. Kõlavad Mozarti "Ave Maria", Andres Uibo enda "Ave Maria", Giulio Caccini "Ave Maria", samuti spirituaal "Deep River" ja vene rahvalaul "Ei uhnjem". Vastavalt esitajatele kõlavad mitmed palad sellises kavas mõistagi uutes seadetes.

Eesti muusikute esinemise on korraldanud Peterburi kontserdiagentuur "Musical Seasons".

Kõiki täna Peterburis ülesastuvaid Eesti muusikuid saab sageli kuulda tänavugi 17. juunil algaval Suure-Jaani muusikafestivalil, ning ka Vladimir Miller tuleb sel aastal solistiks atraktiivsel "Päikesetõusukontserdil" Hüpassaare rabasaarel.

Toimetaja: Rutt Ernits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: