Avaneb Kersti Karu keraamika ülevaatenäitus ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Fragment Karu öökullist.
Fragment Karu öökullist. Autor/allikas: Rene Haljasmäe

Reedel, 6. jaanuaril kell 16 avatakse Tallinna Ülikooli Akadeemilise Raamatukogu galeriis tänavuse esimese näitusena keraamik Kersti Karu 70. juubelit tähistav väljapanek "Figuur ja vorm. Keraamikat aastatest 1976–2016".

Tegemist on neljakümmet loomeaastat hõlmava ülevaatenäitusega Kersti Karu tarbe- ja dekoratiivkeraamikast. Alustanud popkunsti mõjutustega töödest, sünteesib Karu oma järgnevas loomingus orgaaniliselt erinevaid stilistikaid ja väljenduslaade, pidades aga alati silmas töö vormilist ilu.

"Geometrism ja äratuntavad kujundid-pildid ühinevad Karu töödes sundimatult ja võluvalt, humoorika ja kitši esteetikat interpreteeriva figuraalse plastika seob kunstnik praktiliste eesmärkidega (kellad); eraldi tähelepanu väärib kunstniku meisterlikkus erinevate glasuuride käsitlemisel," seisab galerii teates.

Seekordsel näitusel eksponeerib kunstnik serviise, kruuse, vaase, kellasid, aga ka dekoratiivseid vorme ja erinevad figuure (loomad ning nais- ja meesaktid).

Kersti Karu (sündinud 1946) lõpetas 1971. aastal praeguse Eesti Kunstiakadeemia keraamika erialal. Aastatel 1971–2003 töötas ta kunstikombinaadis ARS tehnoloogi ja hiljem autoritiraaži kunstnikuna. Mitmed näitusel eksponeeritud tööd on kuulunud ka omaaegse ARSi menukasse toodangusse, pakkudes paljudele vaatajatele kindlasti äratundmisrõõmu.

Alates 2003. aastast tegutseb Karu vabakutselise keraamikuna, teostades nii autoriloomingut kui ka tellimustöid. Tema töid on Eesti Tarbekunsti- ja Disainimuuseumis, Akadeemilises Raamatukogus, paljudes erakogudes üle maailma. Ta on Eesti Kunstnike Liidu ja Eesti Keraamikute Liidu liige.

Kersti Karu näitus kestab Tallinna Ülikooli Akadeemilise Raamatukogu galeriis 26. veebruarini.

Toimetaja: Madis Järvekülg

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: