Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

ERR.ee video: Loomingu Raamatukogu tähistas 60. sünnipäeva

Foto: ERR

18. jaanuaril oli huvilistel võimalus Kirjanike Maja musta laega saalis näha ja kuulda Loomingu Raamatukogu sünnipäevale pühendatud tekstikava "60 aastat armastust". LR-i igihaljaste tekstidega läbi aegade astusid üles Kai Aareleid, Veronika Kivisilla, Jan Kaus ja Indrek Koff.

18. jaanuaril 1957 ilmus kultuuriajalehe Sirp ja Vasar aasta kolmandas numbris teade:

"Pentti Haanpää. ELU SUURELT MAANTEELT. Käesolevast aastast kaks korda kuus ilmuma hakkava uue väljaande — ""Loomingu" Raamatukogu" esimene raamat tutvustab meie lugejale osakest kaasaegse soome demokraatliku kirjanduse andekaima esindaja ja novellikunsti klassiku Pentti Haanpää rikkalikust loomingust."

Seega tähistab kultuuriajakiri Loomingu Raamatukogu sel nädalal 60 aasta möödumist oma esimese numbri ilmumisest. Tänaseks on LR logoga raamatuid ilmunud 1535.

Sel puhul ilmus läinud aasta lõpul erivihikuna bibliograafia Loomingu Raamatukogu kuuskümmend aastat 1957–2016, nii autorite alfabeetilises järjestuses kui ka aastakäikude kaupa, lisaks tõlkijate register.

Uue aasta esimese raamatuna ilmub valimik eesti vanasõnu pealkirjaga "Laustud sõna lagub". Vanasõnadevihik on uus trükk 1975. aastal tsensuuri poolt ära keelatud ja ilmumata jäänud valimikust, mille oli koostanud nüüdne akadeemik Arvo Krikmann. Vihiku lõpus on autori "seletuskiri" omaaegsete sündmuste kohta.

Kõigi tellijateni jõuab sünnipäevakingitusena ka vihik "Palat nr. 6. Kaks artiklit Loomingu Raamatukogu ajaloost" (autorid Sirje Olesk ja Anu Saluäär). Esimene räägib aastatest 1957‒1973, teine peamiselt aastatest 1976‒2016.

"Loomingu Raamatukogu läheb lootusrikkalt vastu oma LXI aastakäigule, kavatsedes ka edaspidi tuua oma lugejateni väärtkirjandust paljudest keeltest ja kultuuridest. 2017. aasta toob lugejateni tõlkeid itaalia, belgia, baski, soome, inglise, ungari, argentiina, saksa, tšehhi, prantsuse ja brasiilia kirjandusest ja loomulikult paar näidet meie kodumaiste autorite uudisloomingust. LR kui kultuuriajakiri on loodud väikeste kirjanduspärlite avastamiseks ja avaldamiseks. Seda missiooni loodab ta jätkata ka tulevikus," andis ajakiri juubeli puhul teada.

Toimetaja: Valner Valme/Kaspar Viilup

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: