ERR.ee video: raadiomaja esimene stuudio avati Sten Heinoja kontserdiga ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: ERR

Legendaarne esimene stuudio vanas raadiomajas avati pärast põhjalikku renoveerimist kontserdiga. Lisaks Klassikatäht Sten Heinojale olid laval tema sõbrad ja kõlas uudisteos. Kontserdist tegid ülekande nii Klassikaraadio kui ka ERR kultuuriportaal.

Kontserdil olid kaastegevad Steni head muusikutest sõbrad Linda-Anette Suss viiulil ja tšellist Theodor Sink, kavas Veljo Tormis, Tõnu Kõrvits, ka Piazzolla ja Beethoven. Õhtu krooniks oli Liisa Hõbe uudisteos.

Kui Sten Heinoja oli kaheaastane, käis ta koos emaga jalutamas ning nägi ühe kaupluse vaateaknal klaverit. 

Sten keeldus vaateakna eest lahkumast ning selle tulemusena kingiti talle kolmandaks sünnipäevaks tema esimene klaver. 

Klaveriõpinguid alustas ta neljaselt Tallinna Muusikakeskkooli eelklassis, muusikakeskkooli lõpetas 2012. aastal, samal ajal (alates 2011. aastast) õppides klaverit ka juba Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia klaveriosakonnas professor Ivari Ilja juhendamisel. Muusikaakadeemia lõpetas Sten Heinoja 2015. aastal cum laude.

2016. aasta kevadel võitis Sten Eesti Kontserdi, Klassikaraadio ja ERR-i koostöös valminud klassikalise muusika suurkonkursi Klassikatähed 2016. Üks tema preemiatest ongi renoveeritud raadiostuudio avakontsert.

Sten Heinoja on praegu meie noorema põlvkonna üks enim kontserte andev pianist. Eestis esineb Sten regulaarselt, nii erinevate kammeransamblite koosseisudes kui ka solistina ning saatjana. Viimastel aastatel on teda sidunud koostöö Florida Lakes Symphony Orchestraga Ameerika Ühendriikides, kellega on esitatud Edvard Griegi ja Sergei Rahmaninovi klaverikontserte.

Kammeransamblis viiuldaja Linda-Anette Sussiga saavutati 2015 aasta märtsis konkursil In Corpore laureaadi diplom, samuti omistati duole Eesti Raadio auhind ning eripreemia parima klassitsistliku teose esituse eest. 

Solistina on Sten Heinoja esinenud Eesti Riikliku Sümfooniaorkestri, Tallinna Kammerorkestri ja Tallinna Muusikakeskkooli sümfooniaorkestri ees. Enesetäiendused on teda viinud meistriklassidesse, kus on juhendajateks professor Vanessa Latarche, professor Claudio Trovajoli, professor Eteri Anjaparidze, dotsent Lauri Väinmaa jne. Mõni aasta tagasi paluti Steni osalema meistriklassi Inglismaale kus tema juhendajaks oli Inglismaa üks nimekamaid pianiste Alasdair Beatson.

Alates 2015 aastast jätkab Sten õpinguid Londonis, Royal College of Musicus, kus tema õppejõuks on professor Vanessa Latarche.

Kontserti vahendasid helirežissöör Tanel Klesment ja toimetaja Marge-Ly Rookäär.

Toimetaja: Valner Valme

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: