Tallinna volikogu toetas mälestusmärgi rajamist Jaan Krossile ({{commentsTotal}})

{{1522900200000 | amCalendar}}
Jaan Kross
Jaan Kross Autor/allikas: ERR

Tallinna linnavolikogu kiitis neljapäeval heaks ettepaneku püstitatada Jaan Krossile tema 100. sünniaastapäevaks mälestusmärk.

Volikogu otsusega anti Tallinna linnavalitsusele ülesanne püstitada 2020. aastal Krossile mälestusmärk.

Volikogu esimees Mihhail Kõlvart kinnitas, et mälestusmärgi püstitamise otsust toetas volikogu üksmeelselt.

Eelnõu algatanud sotsiaaldemokraat Jaak Juske ütles, et Jaan Krossi mälestamine on oluline kogu Tallinna ja Eesti jaoks. "On rõõm tõdeda, et meie kirjanduse suurkujule mälestusmärgi rajamise algatusel on kõigi linnavolikogus esindatud fraktsioonide esindajate allkirjad," lisas Juske.

Eelnõu esitasid Tallinna linnavolikogu liikmed Mihhail Kõlvart, Jaak Juske, Õnne Pillak, Urmas Reitelmann ja Riina Solman 8. veebruaril. Eelnõus toodi välja, et 2020. aastal möödub mitmekordse Nobeli kirjandusauhinna kandidaadi ja aastast 1998 Tallinna vapimärgi kavaleri Jaan Krossi (sündinud 19.02.1920) sünnist sada aastat. Põlise tallinlase Jaan Krossi panus Eesti kirjandusloos on hindamatu. Ta on mitmes oma romaanis ("Kolme katku vahel", "Wikmani poisid" jt) kajastanud erinevaid Tallinna ajalooperioode. Arvestades Jaan Krossi kohta Eesti ja Tallinna kultuuriloos peab Tallinna linn oluliseks talle mälestusmärgi püstitamist.

Linnavalitsus moodustab lähikuudel komisjoni, kes paneb paika mälestusmärgi asukoha ja tingimused, misjärel kuulutatakse välja konkurss parima töö leidmiseks.

Toimetaja: Priit LutsHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: