Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Prangli koolitüdruk avaldas raamatu ja töötab illustraatorina

Kaheksanda klassi tüdruk üllitas oma illustratsioonidega lasteraamatu "Miisu ja Nunnu". Eelmisel sügisel perega Prangli saarele kolinud Roode-Marie Proover viis kooli loovtöö uuele tasemele, kui vastutulelik kirjastaja selle raamatuna välja andis.

Andekas joonistaja sai seepeale tellimusi järgmiste raamatute illustreerimiseks, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Autori, kaheksandat klassi lõpetava Roode jaoks algas kõik aasta tagasi, kui ta õppis Sindi gümnaasiumis.

"Mul oli 7. klassis vaja teha loovtöö ja ma valisin teemaks lasteraamatu kirjutamise," tunnistas ta.

Loo aluseks on metsaskäik, kui autor ja tema ema otsustasid metsast hüljatud kassipojad kaasa võtta. See oli kurb lugu - kassid surid ära. Raamatu kassipojad jäävad ellu - pärast karme ja õpetlikke seiklusi erinevate inimeste juures.

Roode joonistas teosele ka illustratsioonid. Ja pärast seda telliti temalt pildid veel kahe raamatu jaoks - ühe luulekogu kaanekujunduse ja reisikirjale 15 joonistust fotode järgi.

"Mulle meeldis see. Kuigi natuke lisas pinget see, et oli antud kindel aeg, mille jooksul pidi pildid valmis saama," meenutas Proover.

Roode tuli perega Pranglile eelmise õppeaasta alguses. Veel aasta saab ta seal õppida, siis on põhikool läbi.

"Mulle väga meeldib siin ja mulle sobib saare peal elamine. Mulle meeldib, et loodus on ümberringi. Ja siin on vaikne," kommenteeris Proover.

Koolides kirjutavad lapsed raamatuid. Ka Prangli põhikoolis on koostanud õpilased kaks korralikult kujundatud teost. Enamus sellistest raamatutest jäävadki kooli raamatukokku. Roode raamatut anti välja 300 eksemplari.

Vahest kirjutaks midagi Pranglist? Aasta on veel aega materjali koguda.

Toimetaja: Laur Viirand

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: