Üldtantsupeo "Minu arm" vanimad lood pärinevad 50ndatest

Foto: Anna Aurelia Minev/ERR

Tallinna Kammerorkester alustas 20. üldtantsupeo muusika salvestamist. Ligi 30 teost saadetakse tantsurühmadele, et tantsud täpsemalt selgeks saaks. Juubelitantsupidu tuleb varasematest võimsam, sest esmakordselt kasutatakse muusika salvestamisel nii orkestrit, koori, soliste kui ka saatebändi.

Peaaegu kaks aastat tagasi ideekonkursist alguse saanud pikk ja vaevarikas tantsupeo ettevalmistus kestab veel umbes aasta, kuid helisalvestustega plaat valmib juba sügiseks. Järgmisel suvel toimuv üldtantsupidu "Minu arm" teeb sügava kummarduse aastatepikkusele traditsioonile ning selleks on välja toodud mitmed eelmistest pidudest pärit tantsupärlid. Peol kõlab 27 lugu, millest vanimad pärinevad lausa 1950ndatest aastatest.

"Vanasti võeti kõik orkestrid linti ja tantsupeol tantsijad mängisid nende järgi. Viimastel tantsupidudel on orkestri asju kasutatud vähe ja oligi mõte, et kaevata see kullafond – Lydia Auster, Ester Mägi, Lepo Sumera, Jaan Tätte üles. Kõik uuemad asjad ka muidugi," rääkis "Aktuaalsele kaamerale" tantsupeo muusikaline juht Tonio Tamra.

Kuna lood on keerukad ja tempod erinevad, salvestatakse kõik pillirühmad eraldi. Nii saab ka parema akustilise tulemuse.

"Tantsijatega on natukene keerulisem. Ma ei saa teha täpselt seda, mis mina tahan, vaid peavad olema tantsujuhid, nemad soovivad oma temposid ja dünaamikat ja kõike. Peame leidma selle kompromissi, aga ma usun, et me oleme selle ka leidnud, nüüd tuleb see lihtsalt teostada," rääkis tantsupeo dirigent Edmar Tuul.

Toimetaja: Merit Maarits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: