Karlo Funk inimõiguste kuust: ühiskonna probleemide teema on dokumentaalfilmide mõte

Oktoober on ETV2-s inimõiguste kuu ja sel puhul on igal teisipäeval ekraanil dokumentaalfilm, mis sellele teemale keskendub. Seekordset valikut tutvustas "Terevisioonis" ERR-i hanketoimetuse ostja Karlo Funk.

"Inimõiguste ja üldse ühiskonna probleemide teema on dokumentaalfilmide mõte," sõnas Funk "Terevisioonis" ja lisas, et sel aastal venib inimõiguste kuu peaaegu kahe kuu pikkuseks. "Pärast oktoobrit jätkub see dokumentaalfilmide sari Taani televisiooni toodetud kuuefilmilise projektiga, mille töönimetus oli "Milleks orjus?", mis räägib üksikisiku tasandil sellest, kuidas vabadus on arengumaade kaasaegses ühiskonnas piiratud."

Karlo Funk sõnas, et kuidagi on läinud niimoodi, et Rootsi, Soome ja Taani televisioonid teevad selliste projektidega palju koostööd. "Filmid, mille tegevus toimub kusagil mujal, aga mille režisöörid ja teemapüstitus on väga selgelt Skandinaavia väärtuste kesksed."

Inimõiguste kuu avab 2. oktoobril kell 22:30 film "Koerte kauge haukumine" ("The Distang Barking of Dogs"). Kümneaastane Oleg elab Ukraina idaosas väikeses külas, kus kostab sageli rakettide plahvatusi ja õhutõrjetuld. Vahel kõmiseb kaugemal, vahel hirmutavalt lähedal. Kui paljud on sõja jalust lahkunud, siis Oleg on oma vanaemaga jäänud, sest neil pole kuhugi minna. Oodates sõja lõppu, veedab Oleg aega sõpradega, kellega võetakse ette avastusretki, kombitakse üksteise piire, arutatakse elu üle ja saadakse esimesi kibedaid kogemusi. Filmi autor Simon Lereng Wilmont on vaatleja rollis ja uurib, mida tähendab üles kasvada sõjatsoonis.

Toimetaja: Kaspar Viilup

Allikas: "Terevisioon"

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: