Madridis peetakse Eesti filmi päevi

4. detsembril algavad Madridis kolmandat korda Eesti filmipäevad ESTilo nórdico. Viie päeva jooksul näidatakse filmoteegile kuuluvas art-house-kinos Cine Doré (Calle de Santa Isabel 3, Madriid) filme, mis seni Hispaania publikuni jõudnud ei ole.

ESTilo nordico avab 4. detsembril ajaloodraama "Seltsimees laps", mis on preemiaid võitnud juba nii Lõuna-Koreas, Saksamaal kui Ingismaal. Samuti jõuab publiku ette Oscarile esitatud Kadri Kõusaare "Ema" kus lahendatakse väikelinnas toimunud tulistamise müsteeriumi. Filme esitlevad Madriidis rezhissöörid Moonika Siimets ja Kadri Kõusaar.

Pärast hispaania keeles ilmunud romaani "Mees, kes teadis ussisõnu" jätkub Andrus Kivirähki loomingu tutvustamine Rainer Sarneti lavastatud filmiga "November". Eesti kaasaegset filmiklassikat esindab ka Veiko Õunpuu Veneetsia festivalil preemia võitnud "Sügisball". Filmipäevad lõpetab 27. detsembril Triin Ruumeti "Päevad, mis ajasid segadusse", kus režissöör peegeldab 90ndate üleminekuaja noorte sihituid otsinguid. Filmid linastuvad hispaania-keelsete subtiitritega. Mitmetel linastustel osalevad ka filmide režissöörid.

Filmiprogramm tähistab Eesti Vabariigi 100. aastapäeva ning ühtlasi ka saja aasta möödumist Friedebert Tuglase "Teekond Hispaania" avaldamisest, mis lõi esimese kultuurisilla kahe maa vahel. ESTilo nórdico on ainus regulaarne Eesti kultuurisündmus hispaaniakeelses kultuuriruumis. Filmipäevi korraldab Eesti Instituut koostöös Eesti Filmi Instituudi ja Filmoteca Españolaga. Programmi toetavad Eesti Vabariik 100 ja Eesti Vabariigi Suursaatkond Madriidis. 

Toimetaja: Valner Valme

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: