Lastesarjast tuntud Äpu sai oma jõululoo

Näitleja Heino Seljamaa äratas kunagise menuka lastesaate "Kõige suurem sõber" tegelase Äpu taas ellu lastelavastuses "Nääriäpu jõulupuu", mis esietendub teisipäeval Eesti Rahva Muuseumis (ERM).

Kui 30 aastat tagasi lõppesid lastesarja "Kõige suurem sõber" salvestused, jäid kunsniku Gunta Randla loodud nukud ETV lattu seisma. Nüüd võib aga taas Leopoldi väikest sõpra Äput teatrilavadel näha. Äpust on tehtud eraldi jõululugu, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Nukunäitleja Heino Seljamaa sõnul tõi ta Äpu tagasi isiklikel motiividel.

"Võib-olla saaks ilma ka läbi ja tõenäoliselt lapsed ongi saanud juba palju aastaid ilma Äputa läbi, aga minul on see võimatu kahjuks või õnneks, sest see tegelane on ju minu sünnitatud ja kuidagi ta on mulle lähedane ja armas. Ma ei oskagi mõelda seda, et seda üldse ei ole," rääkis Seljamaa.

Äpu tagasitoomise puhul on võimalik ERM-is näha ka palju teisi ETV endise telekunstniku Gunta Randla lastesaadetele loodud nukke.

Randla ütles, et tema tehtud nukkude erilisus peitub nende pehmuses.

"Mina tegin kavandid, tegin nukke, kus ei ole mehaanikat sees, et oleks lihtsalt pehme, liikuv. Niiviisi umbes nagu "Muppet Show" hiljem tuli. Selliseid nukke, mida laps saab ka kaissu võtta ja midagi hullu ei juhtu. Minu enda kogemus lapsena oli nii, et nukuteatris käisime ja anti nukk katsuda pärast etendust ja see elav armas nukk, tuli välja, et on kõva ja mingisuguseid torusid ja jurasid täis. See oli kohutav pettumus," selgitas Randla.

Lastesari "Kõige suurem sõber" oli Eesti Televisiooni eetris aastatel 1982-1989.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: