Netflixi jõudis sarja "Black Mirror" täispikk interaktiivne film ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Reedel jõudis Netflixi sarja "Black Mirror" täispikk interaktiivne film-episood "Bandersnatch", kus vaatajatel on võimalik filmi arenedes peategelase eest ise otsuseid teha ning ühes sellega filmi ühe võimaliku lõpu suunas juhtida.

"On aasta 1984 ja noor programmeerija hakkab pärast tumeda fantaasiaromaani videomänguks adapteerimist reaalsuses kahtlema. Tegemist on vaimuväänava looga, millel on mitu võimalikku lõppu," seisab filmi kirjelduses. Kõigi võimalike variantide tõttu on episoodil üle triljoni unikaalse permutatsiooni.

"Bandersnatchi" filmimiseks kulus 35 päeva ja selle vaatamiseks kulub umbes 90 minutit. Seda aega on võimalik vähendada umbes 40 minutini, kui vaatajatel õnnestub vältida uuesti alustamist ehk nn silmustesse sattumist, mis viivad nad tagasi põhiloo juurde.

"See oli algusest lõpuni keeruline," ütles sarja looja Charlie Brooker.

"Üks kõige keerulisemaid asju selle tegemisel oli selle maailma ja erinevate tegevusliinide loomine ning ka lõputute võimalike hargmike ja erinevate lugude piiramine," märkis kaaslooja Annabel Jones.

"Sellel lool on sõna otseses mõttes miljoneid permutatsioone ja teie otsused on olulised," lisas Netflixi tooteinnovatsiooni direktor Carla Engelbrecht.

Filmi alguses palutakse vaatajatel teha näiliselt triviaalseid valikuid, mis määravad, milliseid hommikusöögihelbeid peategelane Stefan sööb või millist muusikat ta bussis kuulab.

Nn valikupunktid muutuvad seejärel olulisemaks ja Stefani jaoks elumuutvamateks, kui lugu hakkab edenema oma ühe võimaliku lõpu suunas viiest.

Märtsis tuli uudis, et Charlie Brookeri paljukiidetud tume antoloogiasari jätkub viienda hooajaga, kuigi "Bandersnatch" pole planeeritud järgima sarja kronoloogiat, kuivõrd uus hooaeg on tulemas hilisemal kuupäeval. Treileris nimetatakse filmi nn musta peegli sündmuseks (inglise keeles "A Black Mirror Event") ja seal võib näha filmist "Dunkirk" tuttavaid Fionn Whiteheadi ja Will Poulterit ning Asim Chaudhry't.

"Meist saab hitivabrik nagu Motown, ainult et arvutimängudele," ütleb Chaudhry tegelane treileris. "Kui tegemist on kontseptteosega, on tükike hullust kõik, mida vajame," ütleb seejärel Poulteri tegelane Whiteheadi tegelasele ning käima läheb Briti ansambli Frankie Goes To Hollywood lugu "Relax".

"Bandersnatchi" lavastaja on David Slade, kes oli tegev "Black Mirrori" neljanda hooaja episoodi "Metalhead" ja "Starz' American Gods" juures. Täispikkadest filmidest on Slade lavastanud "Hard Candy", "30-päevane öö" ("30 Days Of Night") ja "Videviku saaga - Päikesevarjutus" ("The Twilight Saga: Eclipse").

Bandersnatch on fiktsionaalne tegelane Lewis Carrolli 1872. aasta romaanist "Alice peeglitagusel maal" ning esines ka Carrolli luuletustes "Jabberwocky" ja "The Hunting Of The Snark". Sellist nime kandvad tegelased ja viited sellele sõnale on samuti esinenud mitmesugustes mängudes, filmides ja televisioonis. Samuti on see väidetavalt 1980. aastatel välja töötatud videomängu pealkiri, mis nüüd tundub käivat sama jalga filmi süžeega.

Toimetaja: Merit Maarits

Allikas: Deadline, BBC

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: