Andres Ammase fondi esimese stipendiumi sai muusik Anti Nöör ({{contentCtrl.commentsTotal}})

{{1551104760000 | amCalendar}}

Andres Ammase 57. sünniaastapäeval andis Eesti Rahvuskultuuri fondi juurde loodud Andres Ammase fond esmaspäeval välja esimese stipendiumi, mille pälvis Haapsalus Rannalõõtsa festivali ja võistumängimise algatanud ja seda aastaid vedav pillimees Anti Nöör.

2000-eurose peastipendiumi saanud Nöör on algatanud Läänemaal uue traditsiooni, mida on vedanud oma igapäevase pottsepatöö kõrvalt. Kuni kolmepäevane Rannalõõts on toimunud praeguseks kaheksal suvel ning kolmandat korda kogunevad Läänemaa ja ümbruskonna pillimehed märtsi lõpus Haapsallu võistumängimisele.

"Mulle tundub, et siin, Läänemaal on ikkagi väga palju sellist publikut, kes vajab lõõtspillimuusikat, akordionimuusikat. Ja alati on tore, kui palju lõõtspillimängijaid kokku tuleb. Nüüd, napilt kuu aja pärast juba kolmandat korda tulevad Haapsalu kultuurikeskusesse kokku lõõtspilli- ja karmoškamängijad, et võtta üksteiselt mõõtu, võistelda, mängida koos pilli ühiselt," rääkis Anti Nöör "Aktuaalsele kaamerale".

Esimese stipendiumiga soovivad kooliõpetaja, ajakirjaniku ja poliitiku Andres Ammase sõbrad, fondi algatajad meelde tuletada, kui suur on igaühe roll meie ühise elu ilusamaks, väärtuslikumaks muutmisel.

Lisaks annab Andres Ammase Fond välja kaks spordistipendiumi, mille algatas Haapsalu spordimees Vello Kuhi. Ka Ammas ise oli suur spordifänn ja elas kaasa Läänemaa sportlaste saavutustele.

Läänemaa noore sportlase 1000-eurose stipendiumi saab kergejõustiklane Kevin Sakson, kes õpib praegu Audentese spordikooli viimases klassis ning loodab edasi õppima ja treenima minna USA-sse. Läänemaa treeneri 500-eurose stipendiumi saab kergejõustikutreener Kaja Ladva, kes on olnud ka Kevin Saksoni treener.

Andres Ammase fondi asutasid tema sõbrad Haapsalust ja mujalt Eestist läinud sügisel. Fondi on mõtete, tegude ja annetustega toetanud kümned Ammase sõbrad, kolleegid, aatekaaslased ja õpilased nii Haapsalust kui igalt poolt mujalt Eestist.

Andres Ammas (25.02.1962-04.04.2018) oli muusikaõpetaja, koolijuht, ajakirjanik ja poliitik. Ta oli äsja töö lõpetanud riigikogu 13. koosseisu saadik, Vabaerakonna fraktsiooni aseesimees. 1990. aastate algul oli Ammas nii Eesti Kongressi kui ka Eesti Ülemnõukogu saadik. Ta oli noorim 69-st Ülemnõukogu saadikust, kes häälestas 20. augustil 1991 Eesti iseseisvuse taastamise poolt.

 

Toimetaja: Mirjam Mäekivi

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: