Sillamäel algas oluliseks vaatamisväärsuseks oleva trepi renoveerimine

Sillamäel alustati stalinistliku klassitsismi stiilis valminud trepi renoveerimist. Aastaid edasi lükatud töö läheb maksma üle 300 000 euro.

13 000 elanikuga Sillamäe mereäärsest all-linnast Kajaka tänavat mööda astangu peal asuvale Kesktänavale viivat kaht sõiduteeäärset treppi plaaniti hakata rekonstrueerima mitu aastat tagasi, kuid raha linna eelarvest leiti alles sellel aastal, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Trepid on ehitatud stiilis, mis on omane kogu eelmise sajandi keskel valminud Sillamäe vanalinnale.

"See on projekteeritud 1940. aastate lõpus - 1950. aastate alguses. Projekteerija oli Leningradi Giproprojekt. See on projekteeritud Leningradi stalinistlikus stiilis ja ka need trepid on selles stiilis. See on meie kesklinna olulisemaid vaatamisväärsusi," selgitas Sillamäe linnavalitsuse ehitusosakonna juhataja Vladimir Sokušev.

1952. aastal valminud trepi astmed olid muutunud ajaga inimestele ohtlikuks ja need vahetatakse välja. Nõukogude ajal Komsomolskaja nime kandnud tänava trepi käsipuud ja nende otsas olevad dekoratiivelemendid olid säilinud paremini.

"Meie eesmärk oli muidugi maksimaalselt säilitada olemasolevaid elemente, kuid ülevaatuse käigus selgus, et me peame välja vahetama 12 vaasi ja kuus posti," nentis Sokušev.

Trepi renoveerimistöödega plaanitakse valmis saada novembri lõpuks. Trepile uue ilme andmine oli oluline, sest see on üks tee, mida mööda pääseb kahe aasta pärast valmivale rannapromenaadile.

Toimetaja: Laur Viirand

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: