Rahvusraamatukogus avati näitus Taani ja Eesti ajaloolistest suhetest

Nädalavahetusel külastab Eestit Taani kuninganna Margrethe II, et tähistada siin Taani lipu sünnipäeva, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Nimelt jutustab legend, et taanlaste punane valge ristiga lipp Dannebrog langes taevast alla just siin, Tallinnas 800 aastat tagasi.

Rahvusraamatukogus avati sel puhul näitus, mis jutustab nii Taani lipu sünniloost kui ka Taani kuningavapi mõjust Eesti riigivapi kujunemisele. Väljas on haruldasi materjale, mis räägivad kahe riigi suhetest, taanlaste abist Eesti Vabadussõjas ning sajandite pikkustest kaubandussidemetest.

Väljas on ka Eesti rahvusarhiivi kogude vanim ürik, 1240. aastal pärgamendile kirjutatud kuningas Erik IV käsukiri, mis pani siinsetele vasallidele kümnisekohustuse.

"Saab ka tutvuda viie väga põneva taanlase looga, kes olid Eestiga seotud. Need on kultuuriteemal väga huvitavad. Üks on näiteks kuulsast arhitektist Knud Nielsen Højgaardist, kes rajas Eestisse palju sildu, ka Pärnu Suursilla. Tema firma tegutseb tänaseni. Nemad on ka kuulsa Oresundi silla, mis ühendab Rootsit ja Taanit, autorid. Nii võib öelda, et Eesti oli ka Taani sillaehitusmeistrite taimelavaks," rääkis kuraator Liina Püttsepp.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: